Zmena z Eura na CZK

Dobrý deň, potrebujem vo feedu zmeniť menu, aby sa vo feede zobrazovali ceny v CZK a nie v Eurách, ako sa to dá spraviť. Ďakujem

1 Like

Hezký den,

není mi uplně ze zadání jasné, co potřebujete a zda se dotaz týká samotné značky měny, nebo máte i ceny v EUR. A jakého serveru se to týká :slight_smile: Kdyžtak doplňte. Vypisuji 3 případy co jsem k tomuto řešil já, pokud něco pomůže:

  • pokud jde jen o změnu měny, a čísla již máte nominálně v korunách správně např. u FB feedu který je plněn webem a není u něj měna, přepište element G:PRICE (nebo PRICE_VAT u Heureky, zboží) na
    %G_PRICE% CZK

= doplníte to samé číslo + se k němu přidá značka CZK

  • pokud je ve feedu už uveden v elementu špatný název měny, použijte pravidlo “najít a nahradit” → najděte výraz “EUR” a nahraďte ho “CZK”

  • pokud máte špatně přímo ceny (hodnotu), můžete použít pravidlo “výpočet”, kam zadáte %G_PRICE%*KURZ
    = tím se přepočtou fixním kurzem finální ceny z eur na koruny. Pokud ale máte např. e-shop ve slovenské a v české verzi a ten český přepočítává ceny již na eshopu např. dle aktuálního kurzu, měl byste vkládat přímo český feed, po tomto řešení se totiž někdy v budoucnu změní kurz, ceny na eshopu se přepočtou, ale ve feedu zůstanou stejné, dle fixního kurzu - zbožáky pak najdou nesoulad v ceně a inzerci vám můžou zastavit.

Kdyžtak tedy napište přesnější detaily problému, pokud mezi zmíněné nezapadá.

Petr

1 Like

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď, u Shoptetu mám slovenský e-shop s možnosťou prepnúť na České koruny ale feed ktorý mi generujú je v Eurách a nie sú mi ochotný vygenerovať v Českých korunách, čiže to bude skôr ten tretí prípad. Chceli by sme inzerovať na Shopalike. cz a Glami.cz, čiže preto by sme potrebovali aby tam boli ceny v CZK. Najideálnejšie by bolo vytvoriť nový feed, ale s tým nemám skúsenosti a v Shoptete to nechcú spraviť.

Miro

Miro, a počítání cen v CZK na české mutaci eshopu tedy probíhá fixním kurzem nebo se mění každým dnem dle účetního kurzu?

pokud 1), tak můžete využít “třetí případ”, jen musíte myslet na to že vždy když se kurz změní, musíte změnit pravidlo výpočtu v Mergadu.

pokud 2), bohužel vám asi neporadím a vyzývám další chytré hlavy k najití řešení :slight_smile:

Ale je to i tak špatné řešení. Osobně Shoptet neznám, tak nevím, jaké jsou možnosti, ale i náš malý dodavatel webů dokáže dodat feedy dle mutace, tak se trošku divím, proč to tady nejde. Ale jelikož i s dobrými cenami budete na srovnávačích vyjíždět se slovenskými PRODUCNAMEs, DESCRIPTIONs atd., budete určitě v konkurenční nevýhodě už jen kvůli tomuto.

Petr

Dá sa to robiť jedným aj druhý spôsobom, čiže viem si to robiť aj ručne ale to by som nechcel, tej práce je aj tak dosť. Iba dnes som si stiahol prvý feed do mergada, tak neviem ako to tu funguje, viete mi poradiť nejaké video, kde sa to popisuje ako treba robiť tie výpočty. Zatiaľ to asi spravím ručne a potom uvidím ako to budem riešiť.

Ďakujem veľmi pekne.
Miro

Pokúšam sa to prerobiť a stále sa mi to nedarí, prosím Vás mám to dobre nastavené?

Shoptet je ohledně feedů celkově dost neohrabaný nemožnost exportu EUR při cenách na shopu v EUR je jedna z nich. Je tam několik dalších pastí, které způsobují rádoby prospěšné funkcionality

na tom obrázku to moc nevidím, ale podle toho co vidím, to vypadá ok… napadá mě tečka vs čárka na oddelění desetiných míst…

Ďakujem za odpoveď, mení sa to podľa kurzu…čiže viem, že to budem musieť meniť, je to dočasné riešenie.

Tyjo, já do výpočtu nikdy na konci nepsal “=” …

tím netrvrdím, že to nefunguje kvůli tomu, jen že to v žádném svém výpočtu nemám, a teď nemám čas to ověřit…takže to ber jen jako takový tip, a případně smaž “=” a aplikuj pravidla znovu zda to šlape.

Zbytek se mi totiž zdá ok. Ale je možné že ti radím blbost, jen už mi došly nápady :slight_smile: bez rovnítka mi to ale určitě fungovalo taky, tak tím nic nezkazíš.

Petr

Ďakujem už mi to funguje a viete mi prosím poradiť ako sa dá hromadne odstrániť produkty napríklad všetky produkty jedného výrobcu? Ďakujem

Nevím zda je to ještě aktuální @mbaranyi, tak jen pro jistotu:

  1. na stránce Produkty si vyhledáte zboží, kde MANUFACTURER bude obsahovat název konkrétního výrobce a tento výběr si uložíte pod nějakým svým názvem, např. “produkty výrobce XY”
  2. na stránce Pravidla si přidáte nové pravidlo, které se bude aplikovat na výběr z bodu 1. a pravidlo bude typu “skrýt produkt”
  3. přegenerujete feed

Tímto postupem se Vám do výstupního feedu nebudou exportovat produkty od konkrétního výrobce.

Možná by se Vám hodilo pár dalších návodů pro práci s Mergadem, mrkněte na našem Youtube kanále na playlist se základními postupy.

1 Like