Zobrazení konkrétních ITEM_ID

Prosím radu, jak do výstupního XML dát jen konkrétní ITEM_ID. Ve vstupním XML mám např. 2000 produktů a chci udělat jen výstup dat několika.

Zatím jsem to řešil tak, že jsem si udělal výběr např. [ITEM_ID] != “332687” AND [ITEM_ID] != “322688” AND [ITEM_ID] != “322687” a pak nechal tento výběr skrýt. Není jednodušší způsob?

Nyní jsem narazil navíc narazil na problém, že mi to nefunguje, když mám např. produkt s [ITEM_ID] “332687” a “332687K” a chci zobrazit jen “332687”. V exportu mi to pak ukáže oba.

Díky za pomoc.

1 Like

Hezký den,

produkty, které nechcete dostat do výstupního feedu, lze v Mergadu skrýt pomocí pravidla Skrýt. Pro tyto produkty můžete vytvořit produktový výběr s podmínkou Je obsažen ve výčtu (případně Není obsažen ve výčtu), který umožňuje nahrát takřka neomezený seznam položek (například zkopírováním z Excelu) pomocí jediného výběru.

2 Likes

“Je obsažen ve výčtu” jsem neznal, díky :slight_smile:

Jak ještě vyřešit to, aby se mi zobrazil jen unikátní produkt, když mám “332687” a “332687K”. Evidentně uvozovky nestačí.

[ITEM_ID] = “332687” ukáže oba

To je zvláštní, prověříme to a pokusíme se opravit. Děkuji za upozornění na chybné hledání.

Ten druhý produkt co nechcete zahrnout do výběru můžete každopádně vyloučit pomocí druhé podmínky:

[ITEM_ID] = “332687” AND [ITEM_ID] != “332687K”

… najde opravdu jen produkt s ITEM_ID = 332687.

1 Like

Ještě by bylo řešením (místo druhé podmínky) použít operátor pro hledání jako regulární výraz, s ním to také funguje jak má. Například možnost “končí na regulární výraz”:

[ITEM_ID] ~ "332687$"

a nic dalšího už není třeba, najde se jen produkt s ITEM_ID = 332687.

2 Likes