📬 Zpracování feedu který dodavatel posílá e-mailem

Řešili jsme prosím situace kdy bylo potřeba zpracovávat data posílaná e-mailem? Já se s tím setkal např. tak že dodavatel pravidelně každý den posílá data e-mailem - jako přílohu nějaký zazipovaný feed. Ten přitom není dostupný na veřejné URL.

Zajímá mne, jak často to řešíte, zda vůbec a tak.

Děkuji.

ping @group_specialists

Ahoj, za mě vůbec.

1 Like

Dobrý den, tento případ jsem ještě neřešil.

V ČR je více jak 15 dobrých shopsystémů a cca 5 skvělých, které poměrně dobře XML feed generují a mají skvělou podporu. Myslím si, že je v oboustranném zájmu, aby si jeden z nich klient vybral. Ideálně i s Mergadem. Vysvětlit mu výhody, že posílat feed do mailu je zbytečně pracné pro obě strany.

Pro info - tabulka shopsystémů s funkcemi (dole): https://sluzby.heureka.cz/

Přeji prima den.
Hanousek

2 Likes

Děkuji @markmedia @searchHanousek já mířil např. na data od dodavatelů. Asi to tedy nyní není akutní. Pokud ta potřeba nastane, mlžeme toto oživit.

Děkuji.

Zdravím, je to celkem běžné, nám chodí několik takových datových souborů e-mailem od výrobců/distributorů (jejich skladová dostupnost). Máme to vyřešené zasíláním na speciální email, kde běží na našem poštovním serveru nějaká procedura, která soubor automaticky uloží do definované složky a pak už se s tím pracuje jako s feedem.

3 Likes

Pokud je to aktuální, tak zkuste kouknout na integromat.com. Příchozí email by tam mohl být uložený na Drive a ten pak zpracovat Mergádem.

1 Like
Funkce | Audit XML | Agentury | Nápověda | Blog | Forum | Kontakt