Allegro

Co je Allegro

Allegro, v on-line marketingu označováno někdy jako Allegro marketplace, je evropská e-commerce platforma. Ústředí společnosti v společnosti je v Polsku. Aktivity má také v České republice, Slovinsku, Německu a dalších Evropských státech.

Logo Allegro

Historie Allegra

Allegro zahájilo činnost v roce 1999 v :poland: Polsku jako C2C prodejní platforma. Podobně jako eBay umožňovalo zprostředkovat nákup a prodej mezi jednotlivými uživateli. Postupně přidávalo další funkce, včetně zapojení společností, které mohly prodávat prostřednictvím svých e-shopů.

Allegro mezi uživateli získalo značnou oblibu. Dosáhlo na pozici TOP e-commerce služby v Polsku s cca 50% tržním podílem. Jeho role se tedy částečně podobá roli marketplace Amazon v Německu.

V České republice Allegro vlastnilo mezi lety 2011 a 2017 C2C e-commerce platformu Aukro. Dále společnost Naspers, která Allegro koupila v roce 2008, vlastnila známé české společnosti, například e-shop Mall, vyhledávač zboží Heureka, tvůrce e-shopů Netdirect, platební bránu PayU. Toto portfolio Naspers držel přibližně do roku 2015. Následně jej rozprodal. Aby Allegro koupilo v roce 2022 Mall marketplace.

Allegro marketplace

Allegro dávno není prostředí, kde si pouze spotřebitelé prodávají zboží mezi sebou. Nabízí prostředí pro on-line prodej, tzv. “marketplace”. Ten kromě domovského Polska oficiálně působí také např. v Německu či České republice. V praxi jej ale české e-shopy zatím využijí pouze k expanzi do zahraničí.

Napojení e-shopů do Allegra

Nabídky do Allegra dokážete vkládat ručně. Praktičtější je ale hromadná synchronizace prostřednictvím MERGADO Editoru a MERGADO Marketplaces. Aplikace MERGADO Marketplaces zajistí automatizovaný a dlouhodobý přenos nabídek do Allegra.

Jak vypadá Allegro

Další informace

1 Like