Automatické odstranění duplicitních položek

Dobrý den,

našel jsem následující téma, kde se řešilo ruční odstraňování duplicit. Je někde rozpracované nebo již aktuálně možné provádět odstranění i automaticky, s definováním nějakých pravidel, podle kterých promazání provádět?

Napadá mě například možnost aplikovat pravidlo pro odstranění duplicit podle elementu kód, název atd. a ponechání pouze jednoho výskytu, třeba podle nejnižší/nejvyšší hodnoty jiného elementu.

Příkladem by mohla být duplicita položky, která má stejný kód, ale třeba jinou nákupní nebo prodejní cenu, nebo lepší skladovou dostupnost.

Nebo možnost smazat duplicitní položky úplně.

Je něco takového nyní možné nebo aktuálně automatické promazávání duplicit není možné?

1 Like

Automaticky odstranit duplicitní produkty lze už při importu produktů do MERGADA, kde se jednotlivé produkty ve feedu rozlišují tzv. párovacími elementy.

Pokud si párovací elementy upravíte a nastavíte např. jen na jeden konkrétní element, ve kterém jsou duplicitní hodnoty, potom se do MERGADA naimportuje vždy jen první produkt s takovou hodnotou a případné další (duplicitní) se už do MERGADO Editoru ani nedostanou.

Konkrétní příklad:
Mám duplicitní hodnoty v elementu s názvem NAME, nastavím si proto NAME jako párovací element a tím se mi duplicity už na vstupu odstraní, resp. do MERGADA se mi naimportují jen produkty bez duplicit.

Párovací elementy lze nastavit:

  • u nově přidávaných projektů: v rámci průvodce vytvoření nového exportu v MERGADU
  • u již existujících projektů: v menu Nastavení → Obecná nastavení → Párovací elementy → ikonka tužky pro editaci.
2 Likes

Díky za navedení, to by možná mohlo klientovi prozatím stačit.
Odstranit duplicity až po naimportování podle nějakého pravidla tedy předpokládám nejde?
Ponechat pouze položku, která má třeba nejnižší nákupní cenu a ostatní vyhodit?

Pokud byste chtěl ve (výstupním) feedu jen varianty s nejnižší cenou, lze využít element BFE_P_SAME_ITEMGROUP_ID_MIN_PRICE z BIdding Fox Elements

Následně si vytvoříte výběr (na výstup) PRICE_VAT != BFE_P_SAME_ITEMGROUP_ID_MIN_PRICE
Na tento výběr pak aplikujete skrývací pravidlo.

Ve výsledku pak ve feedu zůstanou jen varianty s nejnižší cenou. Pokud více variant bude mít nejnižší cenu, tak zůstanou všechny.

Plnění elementu je náročné a může zpomalovat přegenorování feedu, proto je potřeba si to vyzkoušet a odsledovat, jak dlouho bude aplikace pravidel trvat.

3 Likes

Díky za odpověď, to vypadá celkem zajímavě. Zkusím to projít a vyzkoušet.

3 Likes