Chybí Element Category

Dobrý den,

prosím radu. Při vytvoření CSV pro Kaufland Martketplace mi při auditu vyskočí chyba " Element Category" u všech převáděných produktů. Když následně CSV otevřu, vše se zdá v pořádku a žádné pole nechybí doplnit.

Díky moc

Lukáš

Dobrý den,

je třeba vyplnit element s názvem category, který v rámci výstupního CSV formátu skutečně chybí.

Poznámka: Je pravda, že ve vstupním feedu (XML feed pro Google Nákupy) máte vyplněn element g:product_type (kategorie v rámci eshopu) a tak mohlo MERGADO kategorie předvyplnit. V současné chvíli jsou však při převodu formátu (Google Nákupy → Kaufland Produktový) doplňovány kategorie vyplněné pouze v elementu g:google_product_category (kategorie Google).
Toto chování však do budoucna upravíme, aby se zohlednilo právě případné doplnění pouze elementu g:product_type.

Vzhledem k tomu, že však Kaufland vyžaduje mít vyplněny “svoje” názvy kategorií, které jsou odlišné, tak pouhé zkopírování hodnot není řešením.
Ideálním je řešení je tedy pravidlem rovnou nastavit správné kategorie dle formátu Kaufland.
Seznam kategorií naleznete zde: Ukázkový soubor stromu kategorií.

Na stránce Pravidla si vytvořte nové pravidlo typu Hromadné přepisování dle hodnot. Tímto pravidlem si pak nastavíte, jak se kategorie uvedené ve vstupním souboru mají jmenovat z pohledu Kauflandu na výstupu.

Zde je ukázka jak by mělo být pravidlo nastaveno ve Vašem případě:

TIP: po nastavení “Elementu ve kterém hledáte” (ve vašem případě g:product_type) klikněte na tlačítko s názvem Předvyplnit levou stranu, které zajistí předvyplnění všech názvů kategorií v rámci vstupního feedu. Do pravé strany pak již pouze vyplníte odpovídající kategorie dle Kauflandu.

Pokud byste potřeboval dále poradit, tak samozřejmě dejte vědět. :slight_smile:

1 Like

Dobrý den,

k tomuto tématu mám další problém. Když jsem již tedy vyřešil kategorie dle “stromu” kaufland marketplace a pokusil jsem se nově vygenerovaný csv file dohrát, dostal jsem chybovou hlášku, že vygenerovaný soubor tyto hodnoty neobsahuje. Dodal jsem je tedy ručně dle vašich MERGADO pravidel a soubor dohrál znovu. Dostal jsem další chybovou hlášku: CHECK_LINE: Missing value of required field - condition. Náš feed ale tuto informaci obsahuje: <g:condition>new</g:condition>. Jak je tedy možné, že ji váš převaděč do souboru nedodá? Dělám něco vyloženě špatně? :smiley:

Děkuji za odpověď

S pozdravem

Lukáš

Dobrý den,

pokud se bavíme o produktovém feedu pro Kaufland (což předpokládám vzhledem k tomu, že jsme v komunikaci výše řešili doplnění elelementu category a ten je právě součástí pouze “produktového feedu”), tak tento neobsahuje jako “povinný” element category.

Pokud Vám tedy v rámci Kaufland portálu vyskočila hláška, že ve feedu tento element chybí, je možné, že jste omylem nahrál “produktový feed” do políčka pro zadání nabídkového feedu.

Nejprve tedy zkontrolujte, zda máte produktový feed nahraný do správné sekce v rámci portálu Kaufland - viz obrázek níže:

Pozn.: Klikněte zde pro zobrazení EN verze administrace

Znovu jsem se raději díval na data ve vašem feedu a vypadají dle mého názoru opravdu v pořádku. Zkuste tedy skutečně jenom zkontrolovat, zda jsou správně nahraná v administraci Kaufland Marketplace a následně doporučuji udělat si ještě “audit” ze strany portálu Kaufland - viz článek na toto téma: Jak vylepšit data o produktech pomocí validátoru v Kaufland marketplace

1 Like