Google Translate

Google Translate je služba pro překlad textů mezi jazyky od společnosti Google. Poskytuje jak webové rozhraní, tak API pro napojení aplikací třetích stran. Například MERGADO Translate.

O Google Translate

Google spustil službu pro překlady textů v roce 2006. Ta se postupně rozrostla do rodiny vysoce sofistikovaných produktů. Nabízí překlady textů ve webovém rozhraní, aplikaci pro Android či iPhone. Zajišťuje překlady stránek v internetových prohlížečích, poskytuje API pro vývojáře a další.

Konkurenci představoval např. Microsoft Translator. Posléze se mezi technologické giganty přidala také menší specializovaná společnost DeepL.

Google Translate a MERGADO System

Překladač Google Translate lze použít k automatizaci překladu produktů v MERGADO Editoru pomocí MERGADO Translate. Uživatel si vytvoří účet v Google developers cloud pomocí tohoto návodu. MERGADO Translate následně propojí s Google Translate. Ten pak zajišťuje překlady. Uživatel může využít kredit zdarma, který Google v době vzniku těchto řádek poskytoval. Dále je výhodou, že uživatel má 100% přehled, kolik co stojí. Platí zvlášť pevnou cenu za MERGADO Translate a zvlášť za překlady, které jsou nad limit bezplatných překladů. To je výhoda oproti situaci, kdy by platil vše pohromadě. Některé služby si totiž mohou nad poplatek Google účtovat vlastní tučnou provizi.

Další informace

Náhledy