🐮 Jak doplnit hlavičku do CSV feedu kde hlavička není

Od té doby, co se Vladimír specializuje na datovou integraci firemních systémů, přináší ještě zapeklitější výzvy než dříve. Kdysi potřeboval zpracovávat data z CSV feedu. Ten ovšem neobsahoval hlavičku s názvy “sloupců”. Na prvním řádku začínala hned data. Klient rozlišoval jednotlivé elementy dle pořadí sloupce v souboru. Pořadí se neměnilo.

Problém

Cílem bylo zpracovat data v Mergadu. To ovšem (správně) očekává na prvním řádku názvy sloupců s hodnotami. První řádek by se tedy použil pro názvy elementů, i když bychom to nechtěli.

Řešení

K řešení by mohl posloužit Blending Bull. Obsahuje totiž pravidlo “Vložit text na začátek souboru”. Řešení by vypadalo např. viz. příklad:

Všimněte si, že první řádek s daty je zakončen odřádkováním. Bez něj by hlavička nebyla na samostatném řádku.

Řešení je jednoduché a sami si ho v Bullovi naklikáte za krátkou chviličku. Po včerejším návodu, jak do Mergada načíst data z dostupnostního feedu, jde o další příklad, jak Blending Bull použít jako CSV & XML feed editor :wink:

:information_source: Poznámka o screenshotu: na obrázku je připravovaná aplikace Blending Bull, která bude uveřejněna brzy. Ve stávající verzi najdete tuto funkcionalitu v části Výstupní feedy → konkrétní soubor → Hlavička výstupního souboru.

3 Likes