🐮 Blending Bull jako super rychlý editor feedu

Michal @michaljanik už svými dvěma příspěvky (1 a 2) naznačil, že appka Blending Bull umí nejen slučovat feedy, umí toho totiž mnohem víc! Je to doslova super rychlý editor feedu.

A to jakéhokoliv feedu: XML, CSV, JSON, HTML, TXT, RSS, …

Jak je to možné? :thinking:

Blending Bull totiž pracuje s feedy jako s textovými soubory, data v nich neparsuje na jednotlivé produkty jako to dělá Mergado, neřeší formát feedu. Pracuje s obsahem feedu jako s textovým souborem. Proto je rychlý, výkonný a dokáže změnit i samotnou strukturu feedu na úrovni jednotlivých elementů či atributů, což Mergado nyní neumí. :point_left:

Blending Bull dokáže ve feedu najít :mag_right: a nahradit :hammer_and_wrench: informace.

Postupně se tak objevují use cases, které Mergado neumí, Bull ano :white_check_mark: jako například:

Blending Bull je aplikace vázaná na e-shop. Je možné jej proto používat i bez paušálu za Mergado.

Pokud si v Mergadu přidáte nový e-shop → na něm si aktivujete appku Blending Bull → můžete začít zpracovávat feedy. Za samotné Mergado pro e-shop bez exportů nic neplatíte.

Co na možnosti editace na úrovni samotného feedu říkáte @group_feedmarketing ?

4 Likes

@ludekvolejnik není Blending Bull námět na tvé nové extracool školení? Nebo workshpoíček. Nebo tak něco. Řekl bych, že praktických využití se najde hodně.

:wink:

1 Like

CSV & XML feed editor

Řekl bych, že Blending Bull je skutečný CSV & XML feed editor. Někteří říkávají o Mergadu, že je to XML editor. Já si to nemyslím. Bull edituje feed - na úrovni souboru. Je rychlý, hodně univerzální. Zato Mergado načítá data do databáze. Díky tomu umožní vypsat seznam elementů, jejich hodnot, počty výskytů jednotlivých hodnot, poskytuje API… Což Blending Bull neumí a není to ani cílem. Mergado je spíše datový editor. A datový sklad. Nabízí “vyšší” funkce. Výměnou za pomalejší zpracování (které se snažíme dlouhodobě zrychlovat).

Tedy Blending Bull je, podle mne, CSV & XML feed editor. A je na něm jasně vidět, v čem je Mergado jiné. Přičemž své uplatnění mají oba :wink:

1 Like
Funkce | Audit XML | Agentury | Nápověda | Blog | Forum | Kontakt