🐮 Blending Bull jako super rychlý editor feedu

Michal @michaljanik už svými dvěma příspěvky (1 a 2) naznačil, že appka Blending Bull umí nejen slučovat feedy, umí toho totiž mnohem víc! Je to doslova super rychlý editor feedu.

A to jakéhokoliv feedu: XML, CSV, JSON, HTML, TXT, RSS, …

Jak je to možné? :thinking:

Blending Bull totiž pracuje s feedy jako s textovými soubory, data v nich neparsuje na jednotlivé produkty jako to dělá Mergado, neřeší formát feedu. Pracuje s obsahem feedu jako s textovým souborem. Proto je rychlý, výkonný a dokáže změnit i samotnou strukturu feedu na úrovni jednotlivých elementů či atributů, což Mergado nyní neumí. :point_left:

Blending Bull dokáže ve feedu najít :mag_right: a nahradit :hammer_and_wrench: informace.

Postupně se tak objevují use cases, které Mergado neumí, Bull ano :white_check_mark: jako například:

Blending Bull je aplikace vázaná na e-shop. Je možné jej proto používat i bez paušálu za Mergado.

Pokud si v Mergadu přidáte nový e-shop → na něm si aktivujete appku Blending Bull → můžete začít zpracovávat feedy. Za samotné Mergado pro e-shop bez exportů nic neplatíte.

Co na možnosti editace na úrovni samotného feedu říkáte @group_feedmarketing ?

5 Likes

@ludekvolejnik není Blending Bull námět na tvé nové extracool školení? Nebo workshpoíček. Nebo tak něco. Řekl bych, že praktických využití se najde hodně.

:wink:

2 Likes

CSV & XML feed editor

Řekl bych, že Blending Bull je skutečný CSV & XML feed editor. Někteří říkávají o Mergadu, že je to XML editor. Já si to nemyslím. Bull edituje feed - na úrovni souboru. Je rychlý, hodně univerzální. Zato Mergado načítá data do databáze. Díky tomu umožní vypsat seznam elementů, jejich hodnot, počty výskytů jednotlivých hodnot, poskytuje API… Což Blending Bull neumí a není to ani cílem. Mergado je spíše datový editor. A datový sklad. Nabízí “vyšší” funkce. Výměnou za pomalejší zpracování (které se snažíme dlouhodobě zrychlovat).

Tedy Blending Bull je, podle mne, CSV & XML feed editor. A je na něm jasně vidět, v čem je Mergado jiné. Přičemž své uplatnění mají oba :wink:

1 Like

Pomohla by mi aplikace s odstraněním duplicitních produktů z feedu? :slight_smile: Řeším zrovna případ v e-shopu s ponožkami, kdy každý produkt má několik variant velikostí, takže je ve feedu třeba 10x. Ale pro PPC Bee kampaně bych potřebovala vytvořit feed, kde bude každý produkt (ITEMGROUP_ID) jen 1x.

1 Like

@ivanasaleova za hlas pro toto děkuji. Řešení mám v šuplíku. Vývojáři na tom zatím nepracovali. Definice duplicit byla docela oříšek a chtělo to málo uživatelů. Tedy nyní řešení nemám jiné, než to řešit dvojitým zpracováním přes Mergado & přeskočením duplicit. Nebo tak nějak to řešil @Vlado. Úplně systematické to ale nebylo, co si tak vzpomínám.

1 Like

PS: mají ty varianty unikátní URL?

Děkuji.

1 Like

Tip, jak by to mělo jít: Videonávod: Jak se zbavit nechtěných variant produktů? | Mergado.cz

2 Likes

Děkuji za tip, chápu. Budu to muset prohnat přes Mergado 2x. Shop je na Shoptetu, takže URL varianty = URL produktu končí standardně ?variantId=123456

Takže v prvním kroku odeberu část URL, která souvisí s variantou + si upravím identifikátor. A pak v druhém importu odstraním duplicity.

2 Likes