Jak nastavit upozornění na docházející kredit?

Potřebujete odjet na dovolenou nebo jednoduše nechcete hlídat výši kreditu každý den? :beach_umbrella:
Fox Data+ výši pohlídá za vás. Jakmile narazí na stanovenou hranici, pošle vám upozornění. :bell:
V dnešním návodu si představíme alerty neboli upozornění. Ukážeme si, jak nastavit signalizaci, která nás na docházející kredit na zbožových srovnávačích včas upozorní.

Zkrácený postup:
1/Vybereme záložku Alerty.
2/Přidáme nový alert.
3/Vyplníme název.
4/Vybereme výběr produktů.
5/Stanovíme podmínku/y určující hranici/e našeho kreditu.
6/Zvolíme způsob upozornění a jeho interval.
7/Doplníme text, který chceme v alertu zobrazovat.

Postup při nastavení Alertu

1,2/ V aplikaci vybereme záložku Alerty a klikneme na tlačítko Přidat alert. Nejdříve si danou akci pojmenujeme a zvolíme si výběr, ze kterého má upozornění vycházet.

3/ Abychom výši kreditu nemuseli hlídat, stanovíme si hranici, kterou aplikace nepřekročí. Nástroj kontroluje výši kreditu 1x denně, proto doporučujeme hodnotu spíše nadsadit a vždy si stanovit hranici o něco vyšší než bude ta skutečná. Budete mít dostatek času na jeho opětovné dobití.

Pro náš příklad vybereme Výši kreditu na Heureka.cz/sk. Aplikace také nabízí dohled nad výší kreditů na projekty pro Zboží.cz. Ať už zvolíme jakýkoliv srovnávač, vždy musí být napojený v aplikaci Keychain. Proč je Keychain pro správné fungování appky důležitý, se dozvíte v našem článku.

Podmínka v našem případě bude znít: Výše kreditu na Heureka.cz/sk je ≤ 1000. Jednotky neuvádíme, aplikaci stačí pouze číselná hodnota. Je možné si stanovit více podmínek a propojit je logickými výrazy nebo, A zároveň.

4/ Jakmile máme podmínky nastaveny dle našich požadavků. Přesuneme se k Notifikacím. Zde si nejprve zvolíme způsob, jakým chceme být upozoroňováni.
Na výběr máme ze tří možností:
a) E-mail
b) Mergado
c) API (Slack, Rocket.chat, Discord… )

5/ Dále nastavíme interval doručování. Aktuálně můžete vybírat z jednorázového, hodinového, denního, týdenního či měsíčního intervalu.

6/ Na závěr už nám zbývá sepsat text zprávy, který bude v daném alertu vždy zobrazován. Pomocí placeholderů do textu vložíme aktuální počet produktů ve výběru (%count%), název alertu (%name%), případně odkazy do aplikace a na editaci alertu, které nám urychlí práci.

Nyní výsledný alert uložíme. Pokud je splněna podmínka v nastavení alertu, na námi vybranou platformu přijde notifikace. Jestliže vám notifikace obratem nepřijde, doporučujeme přegenerovat pravidla v Mergadu.

Aplikace nás kontaktovala na e-mail. V příloze posílá CSV soubor se seznamem produktů, kterých se pokles kreditu týká.

2 Likes