Jak získat seznam všech GIFTů konkurentů Vašeho e-shopu na Heurece -- na 3 kliknutí

Na MergadoFestu 2019 jsem slíbil ukázat tenhle fígl. A tak plním slib tady a teď. Popíši jak na pár :computer_mouse: kliknutí získat seznam všech :gift: GIFTů z karet, kde se zobrazuje Váš e-shop na Heurece.

Co potřebujete

  • Aplikaci :fox_face: Bidding Fox (dodá potřebná data z produktových karet Heureky)
  • Aplikaci :pen: Bidding Fox Elements (zapíše data z Bidding Foxe do exportu v Mergadu)

Postup

1. Připravte si data

  1. V Mergadu v exportu pro Heureku zapněte aplikaci :fox_face: Bidding Fox a nastavte. Produkty pro které chcete data musejí být alespoň v jedné strategii. Může to být i zánovní “nulová” strategie.
  2. Zapněte aplikaci :pen: Bidding Fox Elements
  3. V Bidding Fox Elements zapněte :1st_place_medal: element BFE_S_H_PRICE_POSITIONS.

Tento postup se Vám bude hodit i pro mnoho jiných úkonů a fíglů. A tak jsem si jej z těch “3 kliknutí”, co inzeruji v titulku, dovolil vypustit :wink:

2. Stáhněte si hodnoty elementu BFE_S_H_PRICE_POSITIONS

Navštivte :page_facing_up: stránku Elementy, vyberte element BFE_S_H_PRICE_POSITIONS a výstupní hodnoty uložte na svůj :computer: počítač. Viz tlačítko Stáhnout CSV.


Stažení hodnot elementu do CSV na disk vlastního počítače.

3. Otevřete soubor a zpracujte jej

Použít můžete svůj oblíbený textový editor. Já použiji jEdit (instalace viz stránka pro předchozím odkazem). A makro. Vypadá to takhle:

jedit-macro-gifts
Vyfiltrování hodnot elementu GIFT, odstranění duplicit, seřazení.

A to je celé. Makro z obsahu CSV souboru odstranilo vše kromě dárků :gift: GIFT, odstranilo :two: duplicity a seřadilo hodnoty :a: abecedně. Výsledný seznam můžeme použít.

Co s výsledným seznamem hodnot elementu GIFT

Podle mne se hodí seznam hodnot elementu GIFT jednak pro vlastní inspiraci, jednak pro :eyeglasses: kontrolu konkurence a případnou diskusi s podporou Heureky co je a co není korektní hodnota dárků v elementu GIFT. :tv: Animovaný GIF s návodem na tvorbu seznamu výše na této stránce je z praxe a obsahuje hodnoty, které mi přišly, při nejmenším, diskutabilní :wink:.

Příprava dat může chvíli zabrat. Samotná analýza GIFTů pak zabere chviličku. Již připravená data využijeme v dalších opatřeních. O nich napíši zase příště. Nechť tento postup slouží.

Ping @group_feedmarketing

3 Likes

…a ještě to makro. Aby to bylo napínavější, uložil jsem ho do příspěvku jEdit makro :gift: GIFT LIST. Ten je v kategorii Feed marketing guru :: TAJNÉ. Přístup do této kategorie mají pouze :dark_sunglasses: členové skupiny Feed marketing guru. Skupina je ovšem veřejná. Takže stačí:

  1. :old_key: se přihlásit zde do fóra
  2. :white_check_mark: se zaregistrovat do skupiny (odejít můžeš kdykoliv na stejné stránce)
  3. :arrow_down: stáhnout makro.

A to je celé.
Nechť ti slouží!