Makra v Mergadu

V minulém release se do Mergada dostala makra a dají se s nimi dělat docela zajímavé kousky :mage: , např. segmentace dle cenových hladin nebo dostupností na jedno jediné kliknutí je fajn. :wink: Tato dvě makra jsou již přidána a lze je používat:

Zatím musíme makra vytvářet na straně Mergada, v další fázi však zpřístupníme tvorbu maker všem uživatelům, tak uvítáme váš feedback a tipy, jaká makra by se vám hodila.

Jednotlivé tipy nebo náměty zapisujte do tohoto vlákna. Děkuji.

4 Likes

Ahoj,

dalo by se udělat něco jako knihovna maker pro uživatele? Abych měl všechna svoje makra na jednom místě.
Aktuálně když třeba kopíruju pravidla, tak musím přemýšlet, ve kterém že exportu jsem ho už dělal :slight_smile:

4 Likes

Tohle se bude dál vylepšovat. Co vím, tak:

  • makro bude možné omezit jen na určité formáty exportů (kde dává smysl)
  • uživatelé budou moci tvořit vlastní makra, sdílet, hodnotit…

Viď @ludekvolejnik?
:smile:

1 Like

jj s tím počítám :slight_smile:

spíš mi jde o to, aby si mohl člověk “skladovat” makra na jednom místě a neměl je rozházené mezi shopy :slight_smile:

2 Likes

Ještě mám jednu věc… Nutně potřebuju do tvorby maker přidat i proměnné :slight_smile: . Mám vymyšlené makro takové asi 40-60ti krokové makro, ale potřebuju v něm tvořit regulárem proměnné :innocent::innocent::innocent:

2 Likes

Půjde vygenerované makro pak i vrátit zpět? Děsím se toho, že při určité konstelaci by se toho mohlo více vytvořit než je zdrávo a pak to ručně mazat…

1 Like

Tohle nejspíš Peti nebude ani třeba. Jednak by makra neměla tvořit něco špatného a jednak lze pravidla smazat (či pauznout) hromadně. Vytvořené výběry bez aplikovaných pravidel pak ničemu nevadí a můžou v Mergadu klidně být nebo v budoucnu je půjde věřím také mazat hromadně. :wink:

1 Like

Ping @pavel_rusinsky ohledně toho použití proměnných v makrech. :bulb:

1 Like

@pavel_rusinsky už mě říkal, že proměnné budou. Jen nebylo jasné kdy.

2 Likes

Na základě tipu z jedné marketingové agentury jsem přidal nové makro:

můžete jej dle potřeby používat. :wink:

Máte nějaké tipy na další makra, která by vám urychlila úpravy feedů v Mergadu?

1 Like

Makrům zdar!

Možná ani nevíte, že těch předpřipravených maker už máme poměrně hodně, hele:

Vychytávky:

  • Nastavení unikátních hodnot v URL (typicky pro ošetření duplicitních URL u variant)
  • Prohození hodnot u dvou elementů :left_right_arrow:

Pro segmentaci feedu :scissors:

  • Segmentace do dostupnostních hladin (především pro Heureka exporty)
  • Segmentace do konverzních hladin :chart_with_upwards_trend: :top:
  • Segmentace do cenových hladin

Klasika, která neomrzí :smiley:

  • Skrytí levných produktů :eyeglasses:
  • Skrytí produktů, co nejsou skladem
  • Doplnění výrobce :factory: do názvu
  • Odstranit HTML z elementu

Kombo několika úprav v jednom:

  • Základní úpravy výrobce a názvu (nejen) pro Heureku

A proč to nyní připomínám? Protože už zítra se makra opět vylepší.
A máte se na co těšit:

Tvorba vlastních maker bude dostupná již pro každého uživatele Mergada! :exploding_head:

3 Likes