MERGADO Drive NEWS

Přehled novinek a nových verzí aplikace MERGADO Drive.

Stručný popis

Aplikace MERGADO Store, která vám umožní do MERGADO Editoru napojit datové feedy, dostupné přes FTP. Podporuje jak situaci, kdy dodavatel dat potřebuje datový feed na FTP nahrát, tak to, kdy data na FTP poskytuje.

Další informace viz profil MERGADO Drive nebo detail MERGADO Drive v Mergado Store .

:arrow_forward: MERGADO Drive - 1. verze - FTP

2023-04-03T22:00:00Z

Funkce

První verze aplikace MERGADO Drive přinesla možnost stahování dat z FTP. A to jak stahovat data z cizích serverů, tak na Drive vytvořit vlastní úložiště dostupné přes FTP. Data interních i externích úložišť zpřístupňují tzv. importéry. Ty vystaví datový soubor na URL, kde bude dostupný 24/7. Dokud nebude přehrán novou verzí datového zdroje. Více viz. náhledy. Aplikace je intuitivní, takže se v ní sami snadno zorientujete.

Jaká data přenese

Nyní používejte MERGADO Drive na datové feedy. CSV, XML a podobně. Přenos např. obrázků by mohl zlobit. Na ně nebyl MERGADO Drive stavěn. Pokud byste je přenášet potřebovali, kontaktujte nás na e-mailu běžného MERGADO Supportu.

:arrow_forward: MERGADO Drive - 2. verze - vlastní plánovač synchronizace importérů

2023-05-02T22:00:00Z

Nadcházející release přinese vlastní plánovač synchronizace importéru. Budete moci vybrat, kdy se má importér spouštět. Na výběr máte všechny dny týdne a všechny hodiny. Nastavit můžete spouštění více. Tato novinka umožní např. spolehlivě stahovat datové feedy, které jsou dostupné jen po část dne, nikoliv non-stop.

Druhým vylepšením je filtrování položek na stránce Historie. Díky němu jednodušeji vyhledáte v historii potřebné informace.

1 Like

:arrow_forward: MERGADO Drive - 3. verze - podpora stahování dat z SFTP

2023-06-11T22:00:00Z

Dnešní release přinesl podporu SFTP. MERGADO Drive tedy nově umí stahovat data z cizího serveru prostřednictvím SFTP. Interní úložiště pod tímto protokolem nenabízí. Novinku najdete, viz obrázek níže, jako nový typ úložiště Externí SFTP.

Podpora SFTP umožní do feed managementu zapojit nově další feedy, které jste dosud využívat v MERGADO Systemu nemohli.

2 Likes

:arrow_forward: MERGADO Drive - 4. verze - podpora stahování zabezpečených souborů

2023-08-13T22:00:00Z

Dnešní release přinesl podporu stahování dat zabezpečených pomocí tzv. basic access authentication. To je ta situace, kdy uživatelské jméno a heslo někdy zadáváte přímo jako součást URL feedu. Novinku najdete v nastavení úložiště. Cílem je zpřístupnit i tento druh feedů pro další zpracování pro feed marketing.

Nastavení přístupu k zabezpečenému feedu.

1 Like

:arrow_forward: MERGADO Drive - 4.1 verze - přenos souborů různých formátů

2023-10-08T22:00:00Z

MERGADO Drive jsme od začátku stavěli pro přenos datových feedů. Dnes jsme nasadili vylepšení, které umožní přenášet soubory jiných typů. Cílem bylo podporovat především ZIP, který dosud nefungoval a feedy mohou být uvnitř.

1 Like

:arrow_forward: Mergado Drive - 5. verze - podpora stahování dat z FTPS

2023-05-29T22:00:00Z

Release přinesl podporu stahování dat z externího FTPS. Nyní tak umí Mergado Drive zpřístupnit data z:

  • interního FTP (cizí subjekt nahraje data k nám)
  • extermího FTP
  • extermího FTPS
  • extermího SFTP
  • zabezpečené URL

Nechť vám toto spojení slouží dobře.

1 Like