Nová funkce - Import csv do Mergada

Ahoj, myslím že každý by ocenil import csv souborů do Mergada. Ušetřilo by to spoustu času přepisováním proměnných na jednotlivých položkách, které nemáme jak podchytit pravidlem. Umím si tak představit změny 10 000 položek během chvilky bez nutnosti nabírat brigádníky.

2 Likes

Děkuji @gurum Dávám :thumbsup: k tomuto issue do roadmapy. Termín neslibuji. Ale pokusíme se.

2 Likes

Ahoj Michale, máme nejaké novinky ohľadom importu csv do Mergada? :slight_smile:

Díky

Ahoj Jani, ano máme.
Řekne víc @jirka ?

Ahoj Jano,

ledy se hnuly :wink:

Právě takovou aplikaci dokončujeme na import/aktualizaci dat pomocí CSV. Princip bude takový, že jeden sloupec bude klíč (párovací) a další budou konkrétní hodnoty které se mají změnit.
Na prvním řádku budou názvy elementů.

Jak bude aplikace ve Store, dám určitě vědět.

2 Likes

@janadzurickova sliboval jsem, ale zapomněl jsem dát vědět. Tak to naparavuji teď. Už nějakou chvíli je ve Store dostupná aplikace Import Ant pro importování CSV pro úpravy feedu.

Jen chci k tomuto tématu připomenout, že nové pravidlo Import datového CSV souboru jsme přidali
přímo do jádra Mergada
v rámci posledního release. :wink:

Viz :star2: seznam posledních novinek a oprav, nebo článek Novinka CSV import přináší ulehčení práce v Mergadu na našem blogu :notebook_with_decorative_cover:.

2 Likes

Bylo by super, kdyby v pravidle slo importovat CSV i z URL podle nejakeho planu (1x denne/tydne …) a tim umoznilo automatizaci pridavani dat

2 Likes

Import z URL je v plánu, a to poměrně brzy. :slight_smile: Soubor se bude stahovat vždy v rámci přegenerování dat, takže několikrát za den.

1 Like

Možnost, aby se datový CSV soubor stahoval z URL automaticky, přibude v následujícím releasu příští týden. :slight_smile:

Další detaily o novinkách v této verzi si můžete přečíst zde:

2 Likes

Další novinkou u pravidla datového importu je možnost importovat CSV soubory i s jinými oddělovači. Od dnešního release nové verze Mergada má uživatel na výběr ze tří oddělovačů:

  1. , čárka (výchozí)
  2. ; středník (nové)
  3. | svislítko (nové)
3 Likes

Zdravim, potreboval by som poradit, neviem sa dopatrat chyby.
Potreboval by som hromadne zmenit PRODUCTNAME na existujucom feede pre heureka. Pre tento ucel som si vytvoril CSV subor, kde mam 2 stlpce, 1.stlpec je ITEM_ID, v druhom je PRODUCTNAME s konkretnymi hodnotami, na ktore chcem povodne zmenit. Udaje su delene bodkociarkou.
Vytvoril som si pravidlo, kde na vybere produktov podla ITEM_ID chcem aplikovat pravidlo Import datoveho CSV suboru. Pravidlo som nastavil tak ze Rezim mapovania je “Kluc sa presne zhoduje”, ulozenie pravidla je v pohode ale ked ho dam aplikovat, tak vypise 1x neznama chyba a to je vsetko, neviem sa dopatrat, v com je chyba.
Viete mi prosim poradit ?

2 Likes

Problém je v použití tzv. BOM znaku v souboru, viz jak v nápovědě pravidla pro import datového souboru píšeme:

Použijte soubor formátu CSV s kódováním UTF-8 (bez BOM). Maximální velikost nahraného souboru je 25 MB.

Jednoduše řečeno, nahráváte tam soubor který BOM obsahuje a takový soubor potom pravidlo naimportovat neumí. Řešením je připravit si CSV soubor, který při uložení nebo exportování nastavíte tak, že nebude BOM obsahovat.

Ve většině editorů jde při uložení či exportování CSV souboru změnit kódování/encoding na UTF_8 without BOM a takhle to je potřeba nastavit. :wink:

1 Like

Dakujem pekne, toto je jedina vec na ktorom som nemyslel. Problem bude v tom ze som to ukladal z Excelu s pouzitim Uloz ako CSV UTF-8. Zrejme tam je problem. Je mozne korektne to ulozit aj z Excelu alebo pouzit nejaky iny editor ?

1 Like

Excel tu nemám, takže netuším. Předpokládám však, že to půjde. :slight_smile:

1 Like

Uz sa to podarilo, vdaka za pomoc, excelom to zial nejde, ale stacili google doc :slight_smile:

2 Likes