Odstranění HTML znaků 🛠

Zdravím z Mergada :mergado:

často se na supportu setkáváme s dotazem na odstranění HTML znaků z textu např. u popisku produktů.

Řešení je poměrně jednoduché a to pomocí pravidla. V Mergadu se snažíme myslet na všechno, a proto vzniklo pravidlo s názvem “Odstranit HTML značky”, na které často zapomínáme a hodně z Vás o něm ještě neslyšelo. :face_with_monocle:

V tomto pravidle stačí když specifikujete produktový výběr (tedy na jaké produkty se má pravidlo aplikovat) a element, ve kterém se značky nachází. Pravidlo by mělo odstranit všechny běžně používané HTML značky a nechat pouze text.

Alternativně lze využít i regulární výrazy v pravidle Najít a nahradit, kde stačí specifikovat o jakou kombinaci znaků se má jednat (ve screenshotu uvádím příklad, kde se používá regulární výraz \s\s+ pro odstranění duplicitních mezer pomocí pravidla Najít a nahradit).

V případě využití regulárních výrazů se neváhejte obrátit na náš support. Pomůžeme Vám buďto já, a nebo náš regulární guru kolega Luďek Volejník. :wink:

Abyste si do budoucna s reguláry poradili i bez naší pomoci, srdečně Vás zveme na náš workshop s Luďkem: Začínáme s regulárními výrazy v Mergadu. Nejbližší termín je 30.03. od 10:00 a konat se bude online.

Registrovat se můžete zde. :slightly_smiling_face:

1 Like