Posílání produktového popisku do Allegra

Máte ve validaci hlášku "Uvedený popis neodpovídá formátu Allegro, místo něj bude použit popis poskytnutý Allegrem” a nevíte si s ní rady? V tomto článku Vám vše vysvětlíme.

Naše aplikace začala na Allegro nově posílat také název nabídky, obrázky a popis produktu. Tyto elementy jsou při vytváření kampaně nepovinné, ale pokud se rozhodnete je napárovat, pokusíme se tyto elementy na Allegro poslat.

Pokud se Vám zobrazí ve validaci oranžová hláška "Uvedený popis neodpovídá formátu Allegro, místo něj bude použit popis poskytnutý Allegrem”, nemusíte si s tím dělat starosti. My nabídku na Allegro nahrajeme i přes to, že Váš popisek nesplňuje požadavky Allegra. V tomto případě využijeme popisku, který má Allegro u dané produktové karty. Pokud byste chtěli mít na Allegru Vaši nabídku s vlastním popiskem, je potřeba mít data v elementu “DESCRIPTION” správně naformátovaná pomocí HTML.

Chtěli byste mít u svých nabídek na Allegru vlastní popisek?
Pokud si přejete mít na Allegru vlastní produktový popisek, je nutné texty naformátovat dle požadavků Allegra. Pokud budete změny provádět v MERGADO Editoru, nezapomeňte po dokončení změn přegenerovat svůj feed, díky čemuž se přegenerují také data v aplikaci MERGADO Marketplaces.

Jak popisky správně naformátovat?
Allegro podporuje pouze následující značky HTML:

 • h1 – nadpis
 • h2 – podnadpis
 • p – odstavec
 • ul – odrážkový seznam
 • ol – číslovaný seznam
 • li – položka seznamu
 • b – tučné písmo

Dalším omezením ze strany Allegra je, že značky h1 a h2 nesmí být naformátované.

Pokud máte popisky naformátované, ale potřebujete například pouze zaměnit <strong> za <b>, můžete v MERGADO Editoru aplikovat pravidlo “Najít a nahradit”. Více informací o tomto pravidle naleznete zde.

Ukázka správně naformátovaného textu:

 <h1>Nadpis</h1>
  <p><b>Ukázka správně naformátovaného popisku</b>. Níže naleznete ukázku číselného a odrážkového seznamu.</p>
  <ul>
    <li><b>První tučně zvýrazněná položka odrážkového seznamu.</b></li>
    <li>Druhá položka odrážkového seznamu.</li>
  </ul>
  <ol>
    <li><p><b>První tučně zvýrazněná položka číselného seznamu.</b></p></li>
    <li><p>Druhá položka číselného seznamu.</p></li>
  </ol>

V nabídce na Allegru máte jak své produktové obrázky, tak nějaké cizí?
Pokud si přejete mít na Allegru v nabídce pouze vlastní obrázky, je nutné poskytnout správně naformátovaný popisek produktu. V případě, že element DESCRIPTION nenapárujete, případně není tento element správně naformátovaný, tak Allegro přidá k Vaší nabídce kromě Vašich produktových fotografií také obrázky daného produktu z produktové karty Allegra.

3 Likes