Přidání parametru produktů v závislosti na kategorii

Dobrý den.
Je možné vytvořit vlastní parametr produktů z určité kategorie na eshopu?

Mám na eshopu celkem detailní strom kategorií produktů. Na Heurece ovšem jsou tyto kategorie sloučeny do jedné a v ní se pomocí filtrace dají třídit. Já tedy potřebuji v mergadu umět přidat k produktu parametr. Ideálně pomocí nějakého pravidla, které v případě, že na vstupu má produkt určitou kategorii, bude mu přidán parametr s názvem této katetgorie.

Příklad:
Produkt z kategorie “myčky” potřebuji přesměrovat na kategorii “Velké spotřebiče | Spotřebiče do kuchyně | Vaření a ohřívání | Vybavení profesionálních kuchyní | Gastro vybavení” což není problém.

Ale následně potřebuji těmto produktům přidat:

<PARAM>
     <PARAM_NAME>Druh produktu</PARAM_NAME>
     <VAL>Myčky</VAL>
</PARAM>
1 Like

Dobrý den,

jasně, stačí si vytvořit výběry produktů na stránce “Produkty”, např. právě výběr “myčky” na základě kategorie a těm výběrům následně nastavíte parametry promocí pravidla “Nastavit parametry produktů”.
Mrkněte na naše fórum, kde je hezky popsáno, jak toto pravidlo použít:

Přeji hezký den :slight_smile:

1 Like

Děkuji za info. Začínám si zvykat, že téměř vše se musí provádět přes výběry produktů. Nebylo by lepší a jednodušší například parametry (a možná i jiné úpravy) řešit nějakou podmínkou?

1 Like

Na první pohled se to nezdá, ale parametry jsou trochu specifická věc ve feedu, nejde totiž o jeden element, kde by se hodilo řešení jak píšete, přes nějakou podmínku.

Parametry tvoří bloky několika elementů (obalovací element + subelement s názvem + subelement s hodnotou) a to vše vícekrát ve feedu pod sebou…
Je to tedy celá struktura elementů a s tímto snadno pracovat, to už chce speciální pravidlo. :slight_smile:

Proto doporučujeme používat na jejich vytváření či editaci pravidlo Nastavit parametry produktů. Je to nejméně pracné a výběry máte připravené za chvíli. :wink:

Každopádně bez výběrů by to šlo také, jenom podle mého názoru složitěji. Budete pro změnu potřebovat více pravidel typu Hromadné přepisování dle hodnot. Tímto pravidlem lze totiž nastavit různé hodnoty do jednoho elementu na základě podmínek v nějakém jiném elementu.

Příklad nastavení takového pravidla:

Pokud CATEGORYTEXT obsahuje: Zapiš do parametru “Druh produktu” hodnotu:
Gastro vybavení Myčky
Věstavěné pračky Pračky
atd.

Pozn.: cesta k elementu s tímto parametrem by se v pravidle zapsala takto:
PARAM { PARAM_NAME = "Druh produktu" } | VAL.
Tímto však vytvoříte hodnoty jen pro jeden parametr :neutral_face: , pokud budete chtít vytvořit více parametrů (Rozměry, Barvu, Hmotnost, …), tak by muselo být přidáno více pravidel pro hromadné přepisování dle hodnot.

Když to shrnu, můžete použít:

 • několik výběrů a jedno pravidlo typu Nastavit parametry produktů
  nebo
 • jeden výběr (na všechny produkty, případně nějaký specifický) a několik pravidel typu Hromadné přepisování dle hodnot.
3 Likes

Jak mám tedy nejlépe postupovat, když mám konkrétně cca 20 kategorií rozhodit do filtrace heureky. Musím udělat 20 výběrů podle kategorií eshopu a k nim po jednom pravidlu pro vytvoření PARAM?

Ano, 20 výběrů a pak jenom 1 pravidlo pro vytvoření PARAM, kterým nastavíte veškeré parametry.

PS: tvorbu výběrů si můžete usnadnit tak, že po vytvoření prvního výběru (a jeho uložení) si vždy jen:

 • změníte hodnotu co má CATEGORYTEXT obsahovat na další kategorii,
 • název výběru vygenerujete na jeden klik pomocí ikonky “kouzelnické hůlky”. :magic_wand:
 • a zvolíte “Uložit jako nový”.
1 Like