Problémy Google, Facebook, Zboží feedů po releasu

Potvrzuji, sice se to správně refrešovalo, ale reálně to vypadá, že to nic neudělalo. Aktuálně mi to hlásí hodně zvláštní chyby u všech produktů:

Invalid or missing required attribute: price
Invalid or missing required attribute: image link
Invalid or missing required attribute: availability

Feedy jsou přitom v Mergadu přegenerované, ale vypadá to, že v GMC se to teď nějak zaseklo… Píšu s odstuopem 1 hodiny, co jsem to v pořádku refrešoval.

1 Like

Stejný problém, stále nefunnkční…

A když se podíváte přímo do feedu, myslím do samotného XML:

  • je v něm element g:price, g:image_link a g:availability s nějakou hodnotou?

Předpokládám, že ano a u všech produktů. Potom je feed v pořádku a Google by jej měl načíst.

Asi nezbývá, než to dále zkoušet nebo nějakou dobu počkat.
Máte-li někdo kontakt na technickou podporu pro Google Merchant Centrum, zkuste prosím zjistit jejich stanovisko. To by všem stranám pomohlo.

1 Like

Posílám projistotu do mailu feed, o který jde. Ale je tam vše, co píšeš.
Něco podobného se mi už stalo, pomohl až tvrdý refresh ze strany Googla, který měl klient naplánovaný v nočních hodinách. Samotná podpora na Googlu si s tím tehdá neporadila :frowning:

1 Like


Hmm, u nás po tom Xtém načtení poté v pořádku. Kontroloval jsem namátkou 3 účty z x u kterých vím, že se to stalo a zatím v pořádku.

1 Like

Všechno je tam v pořádku, jediné co se změnilo, že jsou všechny produkty jako “nepojmenovaný produkt”. Je to jen pro GMC, třeba u Heuréky je to ok.

1 Like

Tak u mě už vše v pořádku, GMC se vzpamatoval. Díky za spolupráci!

2 Likes

Díky za feedback @mm1
Problém s nepojmenovanými produkty a nenačtenými obrázky je už nahlášen a opravuje se, je to pouze chyba v UI a nemá vliv na výstupní feed. Opravu nasadíme pravděpodobně zítra.

1 Like

Ok, to jsem nevěděl, spíš jen, že jsem si toho všimnul až teď.
Díky za info.

1 Like

To jsou skvělé zprávy @dantoa a @markmedia . Situaci stále monitorujeme :face_with_monocle: a snad postupně naběhnou všechny feedy. Díky moc všem ještě jednou za trpělivost a spolupráci :pray:.

2 Likes

Zdravím všechny,

postup, který mi pomohl s kladnými výsledky:

  1. V Mergadu - Přegenerovat kompletně XML feed (to již víme z drívějška),
  2. V Google Merchant Centru:
  • a/ Ve Zdrojích - Vpravo nahoře “Načíst” a počkat na nápis “Váš soubor se zpracovává(to již víme z drívějška). Pokud se do cca 10 sekund nezobrazí, obnovte stránku prohlížeče a možná se nápis zobrazí. Pokud ne, opět vpravo nahoře “Načíst”. Tuhle chybu dělá GMC několik měsíců (do dneška byl XML feed Ok).
  • b/ Nově pro mě bylo - až soubor GMC načte, počkejte cca 5 minut (předešlý výsledek je v grafu Diagnostiky) a klikněte na “Znovu zpracovat zdroj” měl by se opět objevit “Váš soubor se zpracovává” a počkejte na výsledek.

Následně se můžete podívat do Mergada - do Historie (Logu) - Google by tam měl být zaznamenán, že XML načítal.

3 Likes

Zdravím,

mě bohužel nezabírá žádná rada. Vyzkoušeno minimálně 10x. Feed eshopu ok, jen z Mergada nic.

@jerry
Dobrý den, v Mergadu se Vám v “Přehledu” ve výstupním XML feedu nezobrazují žádné znaky?

Pomohlo, sice opakovaně, ale pomohlo! :wink: díky moc

3 Likes

@bioplace
:+1: Děkuji za info a přeji ať se daří.

2 Likes

Mě to upřímně stále nefunguje ať dělám co dělám…

1 Like

podle support Google pomůže přidat doplňkový feed bez Mergada, to mi nepomohlo… co to rozchodilo byla až nová denní automatická aktualizace … Nyní už cajk

3 Likes

Díky za zprávy všem!
Prosím, těm co to večer ještě nejelo, jaký je stav po noční aktualizaci? Pomohlo to nebo problém stále trvá?

Včera kolem 18h jsem nahrával feed z Mergada zredukovaný na 9,9k produktů (pod totožnou URL) - ten se okamžitě chytnul a po 12 marných pokusech obvyklého feedu se konečně produkty do GMC dostaly, resp. jejich část - nebylo to na straně GMC dokonalé - vznikaly tam disporoporce v datech mezi různými typy stránek (každá ukazovala jiné množství produktů, na hlavní stránce zamítnuto vše, na stránce se zdroji vše zpracováno, atd…) ale ve výsledku se kampaně na Googlu konečně rozjely…

…poté jsem před 19h vrátil v Mergadu původní množství produktů, přegeneroval feed v Mergadu, nahrál do GMC a to, co před tím 12x nefungovalo, tak zafungovalo - produkty se konečně nahrály a od té doby je to ok…

1 Like

Dobrý den,

po noční aktualizaci to konečně vypadá, že vše funguje.

3 Likes