Problémy Google, Facebook, Zboží feedů po releasu

Po včerejším releasu evidujeme problémy s nahráním feedů z Mergada do srovnávačů. Týká se to hlavně Google, Facebook, Zboží a Ceneo formátů. Projevuje se to chybovou hláškou v administraci srovnávače a zamítnutím produktů.
Problém jsme identifikovali a na opravě intenzivně pracujeme.

4 Likes

Ahoj, prosím jak to bude ok, tak dejte vědět, klienti jsou z toho lehce nervózní. Díky Ondra

3 Likes

UPDATE
Chyba způsobující problém s nahráním Google, Facebook a Zboží feedů byla opravena.
Pokud nechcete čekat na automatické přegenerování Mergadem, které feedy v následujících hodinách samo opraví, můžete vše urychlit tímto způsobem:

  1. Nejdříve přegenerujte konkrétní exporty v Mergadu (Nastavení → Přegenerování → “Přegenerovat vše”).

  2. Po doběhnutí přegenerování spusťte ruční načtení feedu v administraci srovnávače (např. GMC). Tím by měl být problém se zamítnutím produktů vyřešen.

Kdyby se objevil jakýkoliv jiný problém, ozvěte se prosím.
Ještě jednou se omlouváme za způsobené komplikace.

5 Likes

Ještě mám dost feedu zaseknutých buď na importu, aplikaci pravidel nebo exportu. Čas běhu tam je klidně 8+ hodin. Procesy manuálně nejdou zastavit. Na to prosím koukněte.

4 Likes

Díky za upozornění.
Zpomalená rychlost po včerejším release už byla také opravena. Zaseknuté projekty se za nějakou dobu samy odemknou a pak už by měly běžet jak dřív.
Kdyby něco hořelo, pošli prosím na email odkaz na projekt a můžeme ručně odblokovat.

3 Likes

Poslal jsem mail, díky.

2 Likes

Ještě se nám ozývají zákazníci, že stále v některých Merchant Centrech feed i po přegenerování v Mergadu, není schválen. Tuto situaci také řešíme a podle vývojářů bude opravena cca do hodiny.

3 Likes

Takže vše ohledně feedů pro Google (Google Merchant → Google Ads) by mělo být nyní opraveno. Doporučený postup, pokud Vám Google feed, resp. produkty v něm odmítal je uveden výše:

  1. Nejdříve přegenerujte konkrétní exporty v Mergadu (Nastavení → Přegenerování → “Přegenerovat vše”).

  2. Po doběhnutí přegenerování spusťte ruční načtení feedu v administraci srovnávače (např. GMC). Tím by měl být problém se zamítnutím produktů vyřešen.

2 Likes

Ahoj, Luďo,
zkoušel jsem u menších xml feedů a problémy přetrvávají:(

2 Likes

Pošli mi prosím na MERGADO@MERGADO.cz nebo do PM tady o jaké jde exporty - teď už by v nich opravdu chyba neměla být (po novém přegenerování).

1 Like

Také nefunkční.

3 Likes

OK, ale přiznám se, že bych potřeboval upřesnit, co konkréně Googlu vadí? Co je ve feedu stále špatně? Nyní už nevím. :frowning: Na první pohled je feed v pořádku, obsahuje produkty a správné elementy - alespoň se to tak na první pohled jeví. Budete-li někdo vědět konkrétně co je ve feedu špatně, budu rád, když sem napíšete. Děkuji.

1 Like

Google si stěžuje na toto:

  • Neplatný nebo chybějící povinný atribut: image link
  • Položka seznam
  • Neplatný nebo chybějící povinný atribut: price
  • Neplatný nebo chybějící povinný atribut: availability
4 Likes

Nemůže tomu vadit pouze uzavřený tag title, link a description v hlavičce? viz.

…toto je jediný rozdíl v parametrových datech mezi tím, co posílám skrze XML feed do Mergada a tím, co jde z Mergada ven…

2 Likes

Toho jsem si všiml také, a ptal se kolegů. Vývojáři mi k tomu sdělili, že i před tím (před včerejším releasem) tam byla natvrdo daná hlavička, ve které minimálně link prázdný být občas mohl.
Myslím, že to bude nějak souviset s těmito elementy (vždyť jinak tam jsou už jen produkty). Aktuálně testujeme různé verze, zda tam být tyto elementy mohou / nemohou / prázdné / neprázdné… Snad už to brzy rozluštíme.

1 Like

…já se domnívám, že link, aj. data prázdné být mohou, to ničemu nevadí… ale problém je ten, že ve feedu je pouze uzavírací tag, tj. , ale nikde nemá začátek… tj.

…nicméně to se pouze domnívám jako laik - tedy myslím, že buď se tam musí do hlavičky přidat i otevírací tag, nebo musí zmizet ten uzavírací a když tam nebude nic, ničemu to vadit nebude - alespoň google to ve své specifikaci nevyžaduje, pokud se nepletu.

…tak koukám, že se to do textu nedostale, takže obrázek:

1 Like

Když si otevřete soubor v poznámkovém bloku a nebo si dáte pravím tlačítkem myši zobrazit zdrojový kód stránky, uvidíte, že elementy jsou ve skutečnosti generovány jako:

<title></title>
<link></link>
...

Zápis <link/> je pouze validní zkratka jak zapsat prázdný element, kterou prohlížeč používá při zobrazení prázdných elementů.

3 Likes

Nestudoval jsem kód, ale šel na to “hrubou sílou” a načítal feedy třeba i na 6x v GMC, v mergadu přegenerováno 1x.
Přijde mi ale, že laguje i GMC a záleží i na velikosti feedu.
Např. 352 produktů jsem načítal 3x, 11k produktů 6x.
Asi jste zjistili, ale nestačí pouze kliknout v GMC na tlačítko “načíst / fetch now” (na to klikám tak 50x :D), ale musí se počkat až se objeví klasická hláška “váš soubor se zpracovává”.

Zajímá mě ale, jestli přegenerovat v Mergadu všechny účty pro sichr (i ty, které jsou v pořádku). Nebo radši pozastavit denní načítání feedu v GMC.

4 Likes

Zdá se, že opakované pokusy načtení feedu v Merchant Centru jsou řešením. Děkuji @dantoa.

Pro ostatní doplňuji info od našich vývojářů, ať si (v případě zájmu o urychlení nápravy) přegenerují všechny google projekty, které ještě nebyly přegenerovány po dnešní 13. hodině, kdy byla nasazena oprava.

3 Likes

Zdravim, ja vnimam dva problemy.
1) Odmietnute feeds pre Google
Postupne kontrolujem vsetky feeds. Prvy “balik” resp. klienta mam za sebou. Vysledok: FB - OK (3/3), ale v pripade Google 1 (1/3) nechce prejst. Stale hlasi tie iste chyby vo feede ako odvtedy, co to zacalo padat. Vizualne sa zda, ze vsetky feeds su v poriadku, ak mi neusiel nejaky detail. Napada ma, ked citam co pisete, ci to nemoze byt niekde “zacashovane” na ceste medzi Google a MERGADO…
Skusim teda este par krat pregenerovat v GMC ten jeden feed co nejde, a skontrolujem dalsich klientov. Ak to nepojde, mozem vam niekam napisat nejake referencie, nech to mozete aj vy skontrolovat?
2) nevyplnene udaje v admin zone
Ide o zalozku “Produkty”. Akoby sa niekde stratili obrazky. Namiesto produktu je zobrazeny “nepomenovany produkt”, namiesto obrazkov su zobrazene “krize”. Hovorim o zobrazeni v tabe “Nahlady” a Obrazky" pre konkretny produkt.
Dakujem za pomoc.S

2 Likes