Problémy Google, Facebook, Zboží feedů po releasu

Vypadá to, jakoby byl GMC schopen zpracovat jen omezené množství dat… mě osobně hlásí, že chybí data z 5 tagů kompletně, z šestého se načte 320 záznamů… zbylá data nahraje kompletně…

…ještě než se definitivně smíříme s tím, že za to může Google, není na úrovni Mergada nastaven nějaký přísnější timeout nad feedem, do kterého se google nevejde?

2 Likes

Funguje to doporučení několikrát za sebou refrešovat načtení XML feedu v GMC. Některé účty se mi takto podařilo rozběhnout.

4 Likes

Díky @Michaela
Ad.1 To jak dopadlo přegenerování klidně pište sem, případně pak konkrétní problémy s url na email (MERGADO@MERGADO.cz).
Ad.2 Ano máte pravdu, nahlásili jsme vývojářum, zdá se že se to týká exportů, kde Google formát je na vstupu a je to pouze chyba v UI, nemá vliv na výstupní feed.

2 Likes

Ověřil jsem @unimaso a přísnější timeout určitě nastaven není. Hlaste prosím další vývoj.

1 Like

Dakujem za odpoved.
ad 1) - presla som medzicasom uz vsetkych klientov co mam v mergade, vsetko je OK. Len ten jeden feed com som spominala stale nie a nie. Uz som to pregenerovala asi 6x v GMC… Poslem Vam emailom url na ten feed. Mozno na nieco pridete.
ad 2) - ano, vyzera to tak. Ked kliknem na “upravit produkt”, zda sa, ze to bude OK.
m.

2 Likes

celkem 11x jsem zkoušel v GMC nahrát a stále to nejde… zkouším nyní omezit množství produktů ve feedu v Mergadu pod 10.000,- (neb mi před dokončení importu v GMC vždy problikne info o zpracování 10.000 produktů a pak to spadne do těch chyb)… uvidím… někomu zde se podařilo zpracovat i feedy s 10k+ produkty v GMC?

2 Likes

10 pokusů v GMC stále bez úspěchu…

1 Like

Děkuji všem za trpělivost i za spolupráci.

Jste báječní. Děkuji.

1 Like

HOTOVO!!! aj ten posledny feed nakoniec zabral. Skutocne pomahalo XY krat opakovat fetch a re-processing…
Dakujem za spolupracu a drzim vsetkym palce.
m.

4 Likes

MERGADO používáme pouze k filtraci. Zkusili jsme do GMC nahrát feed přímo z eshopu a je to bez problémů. Takže chyba je stále ještě zřejmě v Mergadu. :slight_smile:

Nejsem si úplně jistý jestli to opakované načtení a zpracování funguje, sice se mi to povedlo, GMC napsalo, že je vše ok, ale pokud jsem z toho odešel udělat stejnou věc na další e-shop, tak při návratu tam bylo opět zamítnutí.


2 Likes

Potvrzuji, sice se to správně refrešovalo, ale reálně to vypadá, že to nic neudělalo. Aktuálně mi to hlásí hodně zvláštní chyby u všech produktů:

Invalid or missing required attribute: price
Invalid or missing required attribute: image link
Invalid or missing required attribute: availability

Feedy jsou přitom v Mergadu přegenerované, ale vypadá to, že v GMC se to teď nějak zaseklo… Píšu s odstuopem 1 hodiny, co jsem to v pořádku refrešoval.

1 Like

Stejný problém, stále nefunnkční…

A když se podíváte přímo do feedu, myslím do samotného XML:

  • je v něm element g:price, g:image_link a g:availability s nějakou hodnotou?

Předpokládám, že ano a u všech produktů. Potom je feed v pořádku a Google by jej měl načíst.

Asi nezbývá, než to dále zkoušet nebo nějakou dobu počkat.
Máte-li někdo kontakt na technickou podporu pro Google Merchant Centrum, zkuste prosím zjistit jejich stanovisko. To by všem stranám pomohlo.

1 Like

Posílám projistotu do mailu feed, o který jde. Ale je tam vše, co píšeš.
Něco podobného se mi už stalo, pomohl až tvrdý refresh ze strany Googla, který měl klient naplánovaný v nočních hodinách. Samotná podpora na Googlu si s tím tehdá neporadila :frowning:

1 Like


Hmm, u nás po tom Xtém načtení poté v pořádku. Kontroloval jsem namátkou 3 účty z x u kterých vím, že se to stalo a zatím v pořádku.

1 Like

Všechno je tam v pořádku, jediné co se změnilo, že jsou všechny produkty jako “nepojmenovaný produkt”. Je to jen pro GMC, třeba u Heuréky je to ok.

1 Like

Tak u mě už vše v pořádku, GMC se vzpamatoval. Díky za spolupráci!

2 Likes

Díky za feedback @mm1
Problém s nepojmenovanými produkty a nenačtenými obrázky je už nahlášen a opravuje se, je to pouze chyba v UI a nemá vliv na výstupní feed. Opravu nasadíme pravděpodobně zítra.

1 Like

Ok, to jsem nevěděl, spíš jen, že jsem si toho všimnul až teď.
Díky za info.

1 Like