Problémy Google, Facebook, Zboží feedů po releasu

To jsou skvělé zprávy @dantoa a @markmedia . Situaci stále monitorujeme :face_with_monocle: a snad postupně naběhnou všechny feedy. Díky moc všem ještě jednou za trpělivost a spolupráci :pray:.

2 Likes

Zdravím všechny,

postup, který mi pomohl s kladnými výsledky:

  1. V Mergadu - Přegenerovat kompletně XML feed (to již víme z drívějška),
  2. V Google Merchant Centru:
  • a/ Ve Zdrojích - Vpravo nahoře “Načíst” a počkat na nápis “Váš soubor se zpracovává(to již víme z drívějška). Pokud se do cca 10 sekund nezobrazí, obnovte stránku prohlížeče a možná se nápis zobrazí. Pokud ne, opět vpravo nahoře “Načíst”. Tuhle chybu dělá GMC několik měsíců (do dneška byl XML feed Ok).
  • b/ Nově pro mě bylo - až soubor GMC načte, počkejte cca 5 minut (předešlý výsledek je v grafu Diagnostiky) a klikněte na “Znovu zpracovat zdroj” měl by se opět objevit “Váš soubor se zpracovává” a počkejte na výsledek.

Následně se můžete podívat do Mergada - do Historie (Logu) - Google by tam měl být zaznamenán, že XML načítal.

3 Likes

Zdravím,

mě bohužel nezabírá žádná rada. Vyzkoušeno minimálně 10x. Feed eshopu ok, jen z Mergada nic.

@jerry
Dobrý den, v Mergadu se Vám v “Přehledu” ve výstupním XML feedu nezobrazují žádné znaky?

Pomohlo, sice opakovaně, ale pomohlo! :wink: díky moc

3 Likes

@bioplace
:+1: Děkuji za info a přeji ať se daří.

2 Likes

Mě to upřímně stále nefunguje ať dělám co dělám…

1 Like

podle support Google pomůže přidat doplňkový feed bez Mergada, to mi nepomohlo… co to rozchodilo byla až nová denní automatická aktualizace … Nyní už cajk

3 Likes

Díky za zprávy všem!
Prosím, těm co to večer ještě nejelo, jaký je stav po noční aktualizaci? Pomohlo to nebo problém stále trvá?

Včera kolem 18h jsem nahrával feed z Mergada zredukovaný na 9,9k produktů (pod totožnou URL) - ten se okamžitě chytnul a po 12 marných pokusech obvyklého feedu se konečně produkty do GMC dostaly, resp. jejich část - nebylo to na straně GMC dokonalé - vznikaly tam disporoporce v datech mezi různými typy stránek (každá ukazovala jiné množství produktů, na hlavní stránce zamítnuto vše, na stránce se zdroji vše zpracováno, atd…) ale ve výsledku se kampaně na Googlu konečně rozjely…

…poté jsem před 19h vrátil v Mergadu původní množství produktů, přegeneroval feed v Mergadu, nahrál do GMC a to, co před tím 12x nefungovalo, tak zafungovalo - produkty se konečně nahrály a od té doby je to ok…

1 Like

Dobrý den,

po noční aktualizaci to konečně vypadá, že vše funguje.

3 Likes

Díky za dobré zprávy
@unimaso zajímavé řešení a možná další tip pro ty, kterým to ani po noční aktualizaci nejede.

Snažili jsme se zjistit více přímo se supportem Googlu, ale bez přístupu ke konkrétním GMC účtům mi nebyli schpni poradit. Možná jen tip, že když si přes GMC vyžádáte EN callback, tak opravdu hned do několika vteřin volají zpět, bohužel pouze v angličtině.

3 Likes

@LD-ld Zkuste ještě vyčkat na automatické načtení feedu v Merchant Centru.
Pokud tuto aktualizaci máte nastavenou až za delší čas, můžete si nastavení editovat a nastavit na bližší čas. Automatické načtení feedu by mělo načíst vše správně.

3 Likes

:information_source:
Zdravím všechny,

ze strany vývoje Mergada bych rád poděkoval všem našim uživatelům a našemu supportu za trpělivost a součinnost v řešení této situace. Během příštího týdne se Vám ozveme s podrobnějšími informacemi co se vlastně stalo.

5 Likes

:exclamation:UPDATE :mergado:
Chyba v UI - chybějící zobrazení názvu produktů a obrázků v exportech s Google a Arukereso formáty na vstupu - byla opravena :white_check_mark:.
Chyba byla reportovaná výše např. zde.
Kdyby se ještě někde zobrazení správně nenačítalo, dejte vědět.

3 Likes

:information_source:
Posíláme slíbené informace k chybě Google z minulého týdne.

Release 19.1.2022 obsahoval změny potřebné pro získávání nových informací o specifikaci formátů. Důvodem změny byly novinky, které si pro vás připravujeme a zveřejníme během následujících měsíců.

Nedopatřením se do souborů se specifikací do atributu xmlns dostala adresa https místo http. Tato informace se pak přenesla do výstupního feedu. Situace se projevila u formátů: Zboží, Google, Ceneo, Rss a Amazon. Tuto změnu neodhalilo ani uživatelské testování, které provádíme před každým releasem.

Uvedené formáty pak ve velkém feedy považovaly za chybné. Po zjíštění závady a její rychlé opravě ze strany našich vývojářů začali po releasu všichni příjemci formátů naše feedy opět zpracovávat. Vyjímkou však byl Google. Ten i po několika hodínách nedokázal znovu produkty načíst.

Odmítnutí produktů nastalo pouze u některých feedů a některých klientů. Tato skutečnost nám velice komplikovala zjištění přesné příčiny. Do řešení jsme zapojili i další společnosti z naší skupiny. Přes intenzivní komunikaci s podporou společnosti Google jsme se ke konečnému řešení dostali až následující den.

V tuto chvíli jsou v přípravě opatření, která mají podobným situacím zabránit. Jedná se například o speciální formu testů pro vybrané formáty, které pokryjí celou funkcionalitu formátů. V kombinaci s testováním přímého napojení pro vybrané příjemce by se již podobná situace neměla opakovat.

3 Likes

Pěkný den, pane Davide,

Mohl bych se zeptat co přesně bylo v daném formátu špatně?
Řešíme toto momentálně ve FastCentriku také. Některým klientům probíhá feed bez problému, a některým ne. Jelikož se jedná o krabicové řešení jsou všechny struktury výstupních feedů pro Google stejné (kromě jazykových mutací samozřejmě).

Google nám posílá u každého klienta jiné informace a podstatě obsahují informace od “vše je v pořádku, nevím v čem je chyba” až po informaci se špatným formátem.

Díval jsem se do RSS2.0 a feed je podstatě stejný jaký google vyžaduje. Přesto Google hlásí že je špatný formát a produkty budou “odstraněny”. V Diagnostice se ukazují pouze běžné problémy s popisky atd, které tam však byly i v Lednu.

Zajímavostí je, že Google má problém s automatickým stažením feedu, nicméně pokud jej stáhnu ručně a do Google Merchant Center jej nahraju ručně, tak feed projde bez problému. Tedy na problém s formátem to úplně nevypadá.

Ještě doplním:
XML feed je dostupný na URL adrese
XML feed není nijak blokován pod konkrétní IP adresou
XML feed byl překontrolován vůči RSS
XML feed probíhá jako ruční import

Děkuji za vaši případnou informaci ohledně daných změn.

S přáním hezkého dne
Herrmann Daniel

1 Like

Ten příspěvek od @davidjanek je z ledna minulého roku, tedy 2022, tak jenom pro jistotu, že nejde o letošní leden a výše popsané problémy nejsou aktuální.

2 Likes

Pěkný den, pane Luďku,
Chápu, avšak v “bezradnosti” z odpovědí Googlu, jsem se chtěl vyzkoušet skutečně vše, ale nevadí.

Přeji hezký den.

1 Like

Dobrý den dnes od 17 hodiny u mě tento element u mě dělá problém: G:IMAGE_LINK (google konkrétně) a ostatní. Psal jsem Vám na podporu. Po 17 hodině tento element mám prázdný a netahají se do srovnávačů obrázky.
Díky Kroužel

1 Like