Spojení elementů ze 2 feedů

Zdravím, klient nám poskytl 2 feedy. Bohužel jeden neobsahuje informaci o skladových zásobách a druhý nemá zboží přiřazené ke kategoriím. Bylo by možné převzít kategorie z jednoho feedu a napárovat je k produktům do druhého feedu? Předem děkuji za odpověď.

Michal.

1 Like

Hezký den,

pro doplnění skladových zásob k produktovému feedu v Mergadu se v současnosti používá nejčastěji pravidlo Import datového souboru, díky kterému si můžete jednoduše namapovat konkrétní produkty (například podle ITEM_ID) a hromadně k nim přidat hodnoty, které by normálně bylo pracné přidávat manuálně.

Pravidlo Import datového souboru umí pracovat i dynamicky, pokud vstupní CSV soubor nahrajete na online úložiště (například Google Sheets, či do aplikace eM Files) a při každé aplikaci pravidel se tak nahrají aktuální hodnoty.

Více o pravidle Import datového souboru se můžete dočíst v našem článku Novinka CSV import přináší ulehčení práce v Mergadu, případně napište přímo na Mergado technickou podporu na adrese mergado@mergado.cz.

2 Likes

Před chvílí jsem psal o něčem podobném v tomto vlákně Sloučení dvou feedů - #4 by michaljanik
Řekl bych, že propojení libovolného feedu s feedem v CSV je v pohodě, viz komentář @honza_b Složitější se mi zdá propojení dvou XML to se dá řešit buď na úrovni souborů, viz odkaz výše, což je vhodné např. pro spojení nabídky více dodavatelů do jednoho výstupního feedu. Pro napojení dat z XML do exportu mne napadla trik za pomoci :cow: aplikace Blending Bull & pravidla datového importu. To bude chtít ale otestovat :wink:

1 Like
Funkce | Audit XML | Agentury | Nápověda | Blog | Forum | Kontakt