XML feed Alza.cz/sk - osekání

Ahoj,

jsem zde nový a potřeboval bych trochu poradit kde co a jak tady na Mergadu. Aktuálně potřebujeme pracovat s feedem od Alza.cz/sk pro naše webové prezentace, ovšem feedy jen pro elektro od alzy zabírají +300mb a na běžném hostingu je naprosto nemožné s tím pracovat. Proto přecházíme na tuto službu.
Potřebujeme poradit jak zde funguje systém práce s feedy a to konkrétně tyto:

  1. Vložit XML feed Alza.cz/sk sem do MERGADO
  2. Nastavit pravidla pro filtraci feedu k získání pouze produktů, které chceme
  3. Vytvoření nového výstupního XML feedu pro práci na webu
  4. Automatická aktualizace každého jednotlivého nového exportního feedu z hlavního feedu jednou za 14 dní.

Za výpomoc jsem ochoten zaplatit nějaký ten zlaťák. Bohužel není zde telefonická podpora, kterou bych preferoval. Takto se naučím ovládat MERGADO za půl hodiny k tomu co potřebuji a neztratím několik hodin zkoumáním co a jak…

Děkuji

Ahoj,

  1. MERGADO pravidelně stahuje feed z URL adresy, na kterém je dostupný v nějakém zdroji. Jeho vložení do Mergada popisuje videonávod 2 zde: Začínáme s MERGADO Editorem | Mergado.cz
  2. V Mergadu jde vytvořit výběry produktů a následně pro výběry vytvořit pravidla, o tvorbě výběrů a pravidel jsou body 4 a 5 zde: Začínáme s MERGADO Editorem | Mergado.cz. Pro skrytí produktů ve výběrech poslouží pravidlo “Skrýt”.
  3. URL adresa výstupního feedu se vytvoří automaticky po vytvoření nového exportu (přidání feedu do Mergada viz bod 1).
  4. MERGADO kontroluje změny ve vstupním feedu jednou za cca 2 hodiny, pokud ke změnám dojde, dojde k přegenerování feedu (aplikaci pravidel na výběry produktů). V případě Alzy tak budou feedy pravděpodobně aktualizovány několikrát denně (protože budou změny). Pokud bys chtěl aktualizovat n webech opravdu jen jednou za 14 dní, muselo by dojít k nějakému nastavení stahování feedu z Mergada ze strany tvých webů jen jednou za 14 dní. Pokud se to bude řešit přes crony, dej si bacha, aby se ti aktualizovalo vše, v tomto případě určitě bude vždy potřeba mnoho spuštění aktualizačního procesu cronem, aby se aktualizovalo vše (protože změn za 14 dní bude hodně).

Co mě napadlo dál:

  • Pokud jde o feedy pro affil weby, přes MERGADO pravidlo “Přepsat” si můžeš do URL adres strčit affil ID.
  • Pokud nevyužiješ na svých webech všechny elementy feedu, doporučuji je skrýt. Tím se může hodně zmenšit datová velikost feedu, kterou budeš muset zpracovat na webu.
  • Přes MERGADO můžeš přepsat strukturu kategorií na novou.

Tip:
Mé pozitivní zkušenosti se zvýšením frekvence aktualizace produktů jsem popsal tady

2 Likes

Ahoj, kde se ti podařilo zajistit +300mb feed xml z Alzy ?
Nikde na jejich www tu možnost nevidím.
Díky
S.

Podle mě jsou feedy z affiliate programu Alzy. V partnerech programu mají i srovnávače produktů, které obvykle fungují na základě XML feedů. Ale v affil programu Alzy nejsem, tak to nemám ověřeno.