Filtrování produktů s kategoriií neodpovídající stromu

Ahoj,

zboží nám začalo pěkně zobrazovat statistiku kolik produktů má vyplněnou kategorii a tím mě přivedlo na myšlenku. Někdy je poměrně těžké vyfiltrovat produkty, které jí nemají vyplněnou - zvlášť když se CT upravují několika pravidly, podle výběrů, podle názvů atd…
Tzn mě napadlo, jestli by do prohledávání produktů v mergadu nedal nějak zakomponovat strom kategorií toho daného kanálu a bylo by možno si vyfiltrovat produkty, které mu neodpovídají.

Bylo by pak jednodušší jim kategorie doplnit

díky
Michal

3 Likes

Souhlasím, že by taková funkce byla v Mergadu super. Zatím tam však není, naštěstí pro feed na Zboží.cz jde tohle celkem snadno zjistit:

  1. stáhni si do CSV strom kategorií Zboží.cz
  2. z toho CSV si zkopíruj data ve sloupci “Celá cesta” (je to cca 4111 řádků)
  3. v Mergadu si ta data vlož do podmínky CATEGORYTEXT “není obsažen ve výčtu” a tam vlož všechny ty řádky:

Vypíší se jen produkty, které nemají CATEGORYTEXT podle Zboží.cz. :wink:

1 Like

Nebyl by tohle @ludekvolejnik nápad na vývoj?

@michaljanik Za mě jo, tohle je sice funkční, ale znamená to třeba u glami si stáhnout strom, přehodit ho do CSV, odstranit něco jako Glami.cz | - protože v mergadu se nedoplňuje celý strom, ale jenom bez glami a pak to teprve aplikovat… a takhle to bude i u některých dalších… + jestli časem přijde se svým stromem třeba i favi atd, tak by to mohlo být pěkné “zkomfortnění” práce :slight_smile:

1 Like

:thinking: To je spíš na @pavel_rusinsky, já to na vývoj už předal, před rokem (11.5.2018), kdy se tato funkce navrhovala doplnit do auditu, kde by podle mě dávala smysl:

Každopádně ať bude tohle umět audit nebo přímo nějaká funkce Mergada, jsem pro realizaci všemi :keycap_ten: :blush:

2 Likes

Taky děkuju za podnět. Letos se chceme věnovat i auditu a podklady na tuto vlastnost máme. Tak @michaltrousil drž palce, ať to zvládneme.

2 Likes