Heureka - XML Shopet - kde je product code?

Ahoj, potřeboval bych poradit jak na “product” a jeho správné označení. Mám cca 3500 produktů, které nejsou spárované. Většinou se jedná o autopříslušenství a nářadí. Je nějaký ladný způsob, jak toto hromadně udělat?

Koukal jsem, že každý sortiment má odlišené požadavky, nicméně mi přijde, že nejlepší a obecný způsobe označení bude: VYROBCE ’ KOD ’ NAZEV .

Podle mě, pokud toto pravidlo aplikuju na vše, spáruje se mi maximum zboží. Vím asi jak to udělat, ale nemohu ve feedu od Shoptetu najít přes MERGADO element “produkt kod” “nebo ID” nebo něco, co bych mohl použít v názvu jako určení kodu.

Pak bych udělal něco ve smyslu “manufacturer” “product code” “productname”

Můžete mi s tím někdo prosím poradit, je to také divné :slight_smile:
Díky

Dávat do názvu “manufacturer” “product code” “productname” nedává u feedu ze Shoptetu smysl.
Shoptet sám do názvů vkládá na začátek “manufacturer”, pokud v názvu není, takže byste si jen do všech názvů přidal výrobce podruhé. Problém je v tom, že spousta vašich produktů výrobce vůbec nemá.

Vkládat do názvů vlastní ID taky nemá velký smysl.

A dejte si pozor na to, abyste vymyšlené úpravy provedl jen na produktech, které nejsou spárované. Jinak se vám odpárují produkty, které jste již měl spárované. A když byste provedl to, co píšete, velká část se nemusí znovu spárovat nebo zařadit do kategorií. Doporučuji udělat výběr produktů mimo spárované a na tento výběr aplikovat změny názvů.

1 Like