Hromadné přejmenování kategorií pro skupiny produktů

Ahoj všem, poprosím o radu, zda je v Mergadu nějak možné zjednodušit, když mám skupiny produktů, které mají nastavenu 1 kategorii a já bych potřebovala tyto produkty z té jedné kategorie rozřadit do více a navíc správných kategorií
Dá se to nějak udělat hromadně - přikládám obrázek už s rozřazenými produkty v rámci pravidla…
Snad jsem to vysvětlila pochopitelně :slight_smile: moc děkuji za radyVýstřižek3

1 Like

Jestli to chápu správně, chcete pro jednotlivé skupiny produktů (v Mergadu tomu říkáme výběry) nastavit různé kategorie.

Potom zkuste pravidlo typu Hromadné přepisování dle výběrů, kde na levé straně budete mít jednotlivé výběry a na pravé straně si budete nastavovat různé kategorie (nejčastěji jde o element CATEGORYTEXT).
V tomto typu pravidla je dostupný také našeptávač kategorií, tak by to mohlo jít i rychle.

Pozn.: možná by šlo použít i pravidlo Hromadné přepisování dle hodnot, mrkněte případně i na tento typ pravidla.

A jestli jsem se s odpovědí netrefil, prosím o upřesnění nebo nějaký konkrétní příklad. :wink:

1 Like

Ano, to je přesně ono :slight_smile: moc díky!

1 Like

Doporučuji místo výběrů použít jedno společné pravidlo typu Hromadné přepisování podle hodnot. V levém sloupci budete zadávat slova obsažená v elementu PRODUCT, v pravém jim přiřadíte CATEGORYTEXT. Pravidlo pak dokáže upravit či doplnit i člověk, který v životě o Mergadu neslyšel. :wink:

1 Like

No jo, ale jak to udělám, když potřebuji aby např. dámské triko (které má v product značku velikost atd.) tak jak pro tyto producty nastavím hromadně kategorii?
Zatím dělám podle výběrů… a poté využiji spíš přepisování dle výběrů… anebo to udělám i pravidlem podle hodnot?

Hromadné pravidlo se dá použít tam, kde se dá nastavit kategorie podle textu v názvu. Dělat výběry má smysl, když se kategorie nastavují podle výčtu např. ID produktů, nebo když je podmínka složitější.

OK - dělám hromadné pravidlo přepisování dle hodnot - mohu ve výpisu hodnot používat nějaké reg výrazy? např. když mám dámská funkční mikina a dámská mikina a obojí dvojí bych chtěla zařadit v rámci jednoho řádku pod dámská mikina - lze to nějak “ošetřit” v jednom řádku? Díky za pomoc

1 Like

Ano, v pravidle typu Hromadné přepisování dle hodnot je možné zatrhnout checkbox “regulární výraz”:


a potom na levé straně pravidle zadávat vyhledávací dotazy s regulárními značkami. Např. pro ten příklad jak uvádíte klidně takto:

dámská funkční mikina|dámská mikina

nebo i jinak. :wink:

1 Like