Hromadné přepisování dle hodnot

Popis
Toto pravidlo umožňuje zcela přepsat původní hodnoty elementu na základě hodnot v jiném elementu. Jde o velmi univerzální a užitečné pravidlo, které patří mezi často používané.

Použití
Pokud chceme třeba nastavit různé ceny za proklik produktům od různých výrobců, tímto pravidlem vše snadno nastavíme. Na levé straně pravidla zvolíme element obsahující výrobce (např. u Heureky jde o MANUFACTURER ) a na pravé straně zvolíme element pro nastavení ceny za proklik (HEUREKA_CPC ). Následně můžeme na levé straně začít psát název konkrétního výrobce a Mergado nám ihned začne našeptávat celý název. Je také možné na levé straně zvolit odkaz Předvyplnit levou stranu a načtou se nám všechny hodnoty ze zvoleného elementu.

Nepotřebné hodnoty lze smazat ikonkou pro smazání daného řádku nebo je lze ignorovat a pokud nebude vyplněna i pravá strana pravidla, takový řádek se neuloží. Stačí vyplnit hodnoty pouze do těch řádků, které chceme uložit.

 
Příklad:

  • na levé straně budeme mít výrobce Adidas … na pravé straně nastavíme cenu za proklik 5

  • na levé straně budeme mít výrobce Nike … na pravé straně nastavíme cenu za proklik 8

  • na levé straně budeme mít výrobce Reebok … na pravé straně nastavíme cenu za proklik 11

  • atd.

 
Tip: Podobně jako u pravidla pro Hromadné přejmenování kategorií lze také u tohoto pravidla využít funkce, že na levé straně se v hodnotách vyhledává a stačí tedy napsat jenom část textu, která je obsažena v hodnotách elementu zvoleného na levé straně pravidla.