:batch_rewriting_values: Hromadné přepisování dle hodnot

Popis


Toto pravidlo umožňuje zcela přepsat původní hodnoty elementu na základě hodnot v jiném elementu. Jde o velmi univerzální a užitečné pravidlo, které patří mezi často používané.
 
:batch_rewriting_values:


Použití

Pokud chceme třeba nastavit různé ceny za proklik produktům od různých výrobců, tímto pravidlem vše snadno nastavíme. Na levé straně pravidla zvolíme element obsahující výrobce (např. u Heureky jde o MANUFACTURER ) a na pravé straně zvolíme element pro nastavení ceny za proklik (HEUREKA_CPC ). Následně můžeme na levé straně začít psát název konkrétního výrobce a Mergado nám ihned začne našeptávat celý název. Je také možné na levé straně zvolit odkaz Předvyplnit levou stranu a načtou se nám všechny hodnoty ze zvoleného elementu.

Nepotřebné hodnoty lze smazat ikonkou pro smazání daného řádku nebo je lze ignorovat a pokud nebude vyplněna i pravá strana pravidla, takový řádek se neuloží. Stačí vyplnit hodnoty pouze do těch řádků, které chceme uložit.

Příklad:

  • na levé straně budeme mít výrobce Adidas … na pravé straně nastavíme cenu za proklik 5

  • na levé straně budeme mít výrobce Nike … na pravé straně nastavíme cenu za proklik 8

  • na levé straně budeme mít výrobce Reebok … na pravé straně nastavíme cenu za proklik 11

  • atd.

 
Tip: Podobně jako u pravidla pro Hromadné přejmenování kategorií lze také u tohoto pravidla využít funkce, že na levé straně se v hodnotách vyhledává a stačí tedy napsat jenom část textu, která je obsažena v hodnotách elementu zvoleného na levé straně pravidla.