Hromadné skrytí kategorie nebo produktů v kategorii

Dobrý den, mohl byste mi prosím někdo poradit, jak skrýt ve feedu celou kategorii nebo případně jak hromadně skrýt všechny produkty v kategorii? Předem děkuji za rady.

Michal

1 Like

Hezký den, Michale,

To co asi potřebujete je úplné skrytí daných produktů z feedu, pokud je v dané kategorii:

 1. V Menu Produkty vytvoříte výběr dle podmínek např.
  CATEGORYTEXT obsahuje “Dětské zboží”
  -> a nějak si tento výběr pojmenujete -> např. “Dětské na skrytí”

 2. V Menu Pravidla vytvoříte nové pravidlo “skrýt produkty” a uplatníte ho (v pravém boxu) ne na všechny produkty, ale pouze na váš pojmenovaný výběr “Dětské na skrytí”

 3. Přegenerujete feed. Pro ověření koukněte zpět do menu Produkty a vyberte váš výběr “Dětské na skrytí” -> pod ním je seznam produktů a všechny tyto produkty by v pravém sloupci měly mít jen tuto ikonu:

image

Petr

2 Likes

A nebo v záložce ELEMENTY vyberte CATEGORYTEXT a vyberte si konkrétní kategorii a vpravo je ikonka na skrýt. Takto to jde udělat s každým elementem, nejenom s kategorií.

1 Like

Dobrý den, mám podobný dotaz a sice, zda-li lze hromadně skrýt produkty, ale bez aplikování pravidla. Tzn. z přehledu všech produktů je skrývat. Vím, že u náhledu je ikonka na skrytí produktu, ale takto je to velmi pomalé. Máme ca. 20 tis položek a ca 5 tis. jich potřebujeme skrýt, ale není možné zde aplikovat pravidla. Tedy existuje možnost jak položky označit a pak hromadně skrýt? Pří jednotlivém skrývání je časově náročně, než se změna provede. Děkuji.

Moc nerozumím tomu, proč by nebylo možné aplikovat pravidla? :thinking: Napadá mě jen varianta, že produkty nechcete skrýt ve výstupním feedu a jen je nechcete mít zobrazené na stránce Produkty. Je-li to tak, doporučuji použít jednoduché či rozšířené vyhledávání (filtrování) na stránce Produkty a vyfiltrovat si pro zobrazení jen ty produkty, se kterými chcete pracovat/exportovat do CSV/prohlížet a ostatní produkty tam prostě nebudou vidět.

Jinak pokud použijete pravidlo typu “Skrýt produkt” tak tenhle typ pravidla se jako jediný projeví ihned na stránce Produkty, aniž by se provedlo přegenerování. Jde však jen o vizuální efekt :eye: , v samotném výstupní feedu budou stále všechny produkty, dokud se neprovede přegenerování.

1 Like

Potřebuji produkty skrýt ve výstupním feedu. Jedná se o feed, který máme přeložen z CZ do SK, avšak některé produkty zatím přeloženy nejsou a ty potřebujeme skrýt. Existuje na toto nějaké pravidlo? Děkuji.

1 Like

Ano, to to je snadné:

 1. nejprve v Mergadu na stránce Produkty vytvořte výběr produktů, které chcete skrýt a tento výběr si uložte pod nějakým jménem.
  TIP: Pro výběr (vyfiltrování) produktů můžete využít mnoho různých podmínek a filtrovat klidně podle více kritérií. Nejlepší by podle mě bylo, pokud k filtrování použijete hodnotu v nějakém elementu, která se s postupným překladem bude měnit a počet produktů ke skrytí se tak bude automaticky zmenšovat.
  Např. když budete mít ve feedu element s měnou (obvykle CURRENCY nebo případně s jiným názvem) a hodnota v něm bude CZK u zatím nepřeložených produktů - u ostatních potom bude zřejmě EUR, pokud si pro vyfiltrování produktů nastavíte, že CURRENCY = "CZK", tak jak budete postupně překládat produkty, bude v Mergadu automaticky výběr obsahovat méně a méně produktů a tím se bude vždy skrývat jen to co není přeloženo. :wink:
 2. potom si přidejte na stránce Pravidla nové pravidlo, typu “skrýt produkt” a aplikujte jej na výběr z prvního bodu
 3. v Nastavení -> Přegenerování -> dejte “Přegenerovat vše” a tím se změny promítnou do výstupního feedu. Tento bod provede Mergado automaticky několikrát za den, takže není to nutné klikat ručně, jen pokud byste chtěl změny projevit ihned.
1 Like

Zkusím navázat na téma s “opačným” problémem. Potřebovali bychom vytvořit výstupní feed, ve kterém se objeví jen určité skupiny výrobků, tedy ne vyloučení výrobků, ale naopak omezení feedu jen na určité kategorie.
Půjde také jde o stejný postup - vytvořit výběr > vytvořit pravidlo? Které z pravidel je správné?

Děkuji.

1 Like

Jde o stejný postup. Musíte si vytvořit výběr na stránce Produkty a potom na něj aplikovat skrývací pravidlo (pravidlo s názvem Skrýt produkt).

Rozdíl bude jen v tom, že produkty budete vybírat pomocí opačné podmínky, např. když budete chtít omezit feed tak, že má na výstupu zůstat jenom kategorie s názvem “A” a třeba 100 jiných kategorií tam nechcete, potom si podmínku výběru nastavíte tak, že název kategorie bude různý od “A”, např. takto:

[CATEGORYTEXT] != "A"

Tím se vám do výběru zahrne vše ostatní, kromě “A” a to si následně pravidlem skryjete. Ve feedu vám potom zůstanou jen produkty z kategorie “A”. :slight_smile:

Pokud chcete ponechat více kategorií, např. A, B, C, potom v rozšířeném vyhledávání na záložce “Vlastní dotaz” zadáte:

[CATEGORYTEXT] != "A" 
AND [CATEGORYTEXT] != "B" 
AND [CATEGORYTEXT] != "C"

Ukázka:
screenshot-app.mergado.com-2020.06.22-17_56_57

Skvělé, díky moc za odpověď!

1 Like
Funkce | Audit XML | Agentury | Nápověda | Blog | Forum | Kontakt