Jak dostat skladovou zásobu z Heureka dostupnostního feedu do produktového feedu

Občas na technickou podporu Mergada přijde dotaz:
Jak si do produktového feedu doplnit počty kusů z dostupnostního feedu Heureky :interrobang:

Řešení by mohlo vypadat takto:

V hlavním produktovém feedu si přidáte pravidlo typu “Import datového souboru” a pomocí něj si informaci o skladové zásobě z dostupnostního feedu naimportujete.

Má to však háček! Tohle pravidlo umí importovat jen CSV feedy… Takže si ještě musíte dostupnostní XML feed Heureky převést na CSV feed. K tomu nám poslouží nová verze Mergado 2. :smirk_cat:

Postup:

Převod dostupnostního XML feedu Heureky na CSV feed

  1. vytvoříme export v nové verzi Mergado 2:

  2. Pro načtení dat do Mergada si nastavíme vlastní formát (protože zatím v Mergadu není tento formát předchystaný, ale brzy snad bude). Návod najdete zde: Jak dostat dostupnostní feed Heureky do Mergada

  3. Jako výstupní formát zvolíme předchystaný “Plain CSV”

  4. V novém exportu si nachystáme výstupní data tak, aby je dokázalo zpracovat pravidlo pro import datového souboru: jako první sloupec musí být klíč a v dalších sloupcích potom hodnoty, které se naimportují:

  • na stránce Elementy si přidáme nový element s názvem ITEM_ID

  • na stránce Elementy si přidáme nový element s názvem například STOCK (pokud se takto jmenuje element v produktovém feedu, do kterého si chceme informaci o stavu skladové zásoby naimportovat)

  • všechny ostatní elementy (resp. sloupce) skryjeme, aby se negenerovaly do výstupního feedu:

  • na stránce Pravidla si přidáme nové pravidlo, typ Hromadné zkopírování hodnot a naplníme si jím nově přidané elementy:

  • export přegenerujeme v menu Nastavení → Přegenerování → Přegenerovat změněné

Tímto jsme si připravili “dostupnostní CSV feed” k importu do produktového feedu.

Importní pravidlo

V hlavním produktovém feedu si už jen přidáme pravidlo typu Import datového souboru, kterým si naplníme element s počtem kusů skladové zásoby (v naší ukázce jsme ho pojmenovali jako STOCK) na konkrétní počty:

Na závěr můžeme přegenerovat data, ať nemusíme čekat na automatické přegenerování: Nastavení → Přegenerování → Přegenerovat změněné.

2 Likes

Ahoj Luďku, vše funguje jak má, akorát se bohužel nenaimportují všechny hodnoty skladové dostupnosti … Přestože v tom dostupnostním feedu jsou a nic není prázné…
Díky za info

Potom se nejspíš neshoduje ITEM_ID produktů.

:bulb: pozor na to, zda není v CSV okolo hodnoty v ITEM_ID například mezera nebo nějaký jiný bílý znak, to by mohlo být tím.

Pokud bude např. v dostupnostním feedu ITEM_ID = 5 a v produktovém feedu takové ITEM_ID u žádného produktu nebude, tak se import daného řádku neprovede, protože se nenašel podle klíče z CSV žádný produkt ve feedu.

Jinak (při shodě hodnot v elementu, který představuje klíč, v tomto případě ITEM_ID) import proběhne v pořádku.