Jak vyčistit feed na úrovni elementů a atributů

Některé formáty, jako třeba Shoptet Kompletní (i další samozřejmě :wink: ), obsahují často atributy, které Mergado zatím neumí zpracovat dobře. Buď dojde k namnožení elementů, které obsahují atributy s různým obsahem nebo se ani nepodaří feed do Mergada vůbec přidat.

Příklad: element IMAGE ve formátu Shoptet Kompletní se defaultně exportuje s popisky obrázků, které se ve feedu objeví jako atribut description a u každého obrázku je potom jiný popisek.

<IMAGE description="4 dílný set do malé postýlky nebo kolébky">

V Mergadu se potom místo jednoho elementu IMAGE objeví stovky nebo i tisíce elementů IMAGE :thinking: protože description se stane součástí názvu elementu:

IMAGE(description=4 dílný set do malé postýlky nebo kolébky)

Co s tím?
Jak vyčistit feed od atributů před importem do Mergada?

:bulb: Seznamte se s řešením pomocí aplikace Blending Bull.

659b7a0ab2595ca9aad27caf19c3f6c9

Blending Bull je super rychlý editor feedu. Pracuje s feedy jako se soubory (bez databáze) a nijak je neparsuje, tím pádem je appka rychlá a umí pravidlo najít a nahradit (včetně regulárních výrazů), kterým je možné cokoliv ve feedu vyhledat a odstranit nebo nahradit.

Takhle může vypadat pravidlo pro odstranění atributu description z elementu IMAGE:

Řešení není nijak složité:

  • přidá se feed do appky Blending Bull
  • přidá se v ní jedno pravidlo Najít a nahradit
  • výstupní feed z appky se použije pro nový export v Mergadu, kde už nebudou mít obrázky žádné description atributy. :+1:
2 Likes

Řekl bych, že tato potřeba je obecná. A nadčasová. Mergado pracuje dlouhodobě na rozšiřování formátů které podporuje. V dohledné době přinese, v tomto směru, další velká vylepšení. Chtěl bych říct, že ta vyřeší úplně všechny situace. Ale za ty roky, co se zpracování dat věnuji, jsem se naučil, že vždy se najde nějaká okrajová situace, která ošetřena nebude 100%. Třeba proto, že nebude odpovídat pravidlům - nebude validní. Ale bude existovat. A tam se bude hodit nízkoúrovňové, možná méně chytré, zato univerzální řešení :wink:

Blending Bull je s námi již nějaký pátek. Nechť tedy přináší užitek dál :smiley:

1 Like