Mergado vlastný formát a pravidlá

Ahoj,
začínam s mergadom a chcel by som pochopiť čo všetko zvládne vlastný formát a čo mám robiť potom (asi?) pravidlami.

Povedzme že vo vstupnom xml mám element IMAGES ktorý obsahuje niekoľko vnorených elementov URL. Viem tieto URL namapovať na cieľové IMAGES/IMAGE už piramo vo vlastnom formáte?

Ak mám na vstupe aspoň jeden element PRODUCT/OPTIONS/OPTION tak chcem vždy produkty vytvárať z týchto options. Pokiaľ ale options neexistujú tak chcem vytvoriť produkt z z iných atribútov produktu PRODUCT/…, je to možné vo vlastnom formáte, alebo potrebujem na to pravidlá (prípadne niečo iné)?

podporujete niečo ako XSLT transformáciu, ktorú by som vytvoril sám a MERGADO by riešilo akurát aktualizácie z input na export feed?

ďakujem

1 Like

Ahoj :wave: , vytvoření vlastního formátu se používá hlavně k tomu, aby se do MERGADA dostal feed, u kterého MERGADO nerozpozná jeho formát (tj. neví, v jaké je feed specifikaci, nepozná ve feedu žádné elementy podle jejich názvů).

Pomocí vlastního formátu se tak MERGADU vysvětlí, co který element ve vstupním feedu znamená, např. že v elementu s názvem OBRAZEK je třeba URL adresa hlavního obrázku…

Pokud se ti však podaří feed do MERGADA nahrát přes některý z předchystaných formátů, které tam máme, vlastní formát není zapotřebí.

Další popsané úpravy už je možné dělat pomocí pravidel, např. Hromadné zkopírování hodnot umí převést ty hodnoty s obrázky jak popisuješ.

To s těmi elementy PRODUCT/OPTIONS/OPTION si nejsem jistý, zda chápu správně… :thinking: Možná jestli jsou produkty “obalené” do elementu PRODUCT, tak se do MERGADA nahrají veškeré elementy pod tímto elementem a potom už je možné zbytek upravit pomocí pravidel nebo na stránce Elementy v MERGADU, kde lze elementy skrývat, přidávat, apod.

Pokud narazíš na nějakou komplikaci, stačí se ozvat na náš support, mrkneme na to a poradíme. :wink:

1 Like

Dovolím se zapojit do diskuze :slight_smile:

Já jsem problematiku “PRODUCT/OPTIONS/OPTION” pochopil tak, že někdy je položka přímo pod elementem PRODUCT, ale někdy jsou položky uvedeny až pod elementem OPTIONS, kdy každá OPTION tvoří jednu položku (variantu položky).

Jestli je to tak jak píšu, a je cílem zajistit rozdělení variant položek, které jsou vedeny jako varianty pod elementem OPTION, která spadá pod hlavní produkt (element PRODUCT), tak by to mělo jít takto:

V rámci nastavení Vlastního formátu klikněte na volbu Rozdělovat varianty:

Následně je třeba u element OPTIONS nastavit, že se jedná o variantu a u elementu OPTION nastavit, že se jedná o položku takto:

Toto nastavení pak zajistí, že se varianty položky uvedené pod OPTION budou exportovat jako samostatné produkty.

1 Like