Upravení ceny u položek

Dobrý den, lze nějak jednoduše upravit cenu, která se má posílat feedem do Heureky? Řešíme to, že prodáváme podlahy - pouze po baleních, plus kusové koberce. U podlah se nám ale v Shoptetu posílá do feedu cena za balení - kvůli možnostem objednávky. Ale cena za balení (2,64 m2) nemá na Heuréce šanci, protože tam se samosebou všem ukazuje cena za metr. Takže potřebujeme, aby se nám sypala v této kategorii podlah cena za metr. Jedná se nám pouze zhruba o 20 produktů. Snad jsem se vyjádřil trošku srozumitelně :o)

1 Like

Ano, jde to vícero způsoby:

  • pomocí pravidla typu Výpočet (+ případně ještě pravidla pro následné Zaokrouhlení částky po výpočtu)
    nebo
  • pro tak malé množství produktů klidně i přes pravidlo Hromadné přepsání dle hodnot, kde můžete na základě např. ITEM_ID produktu přímo nastavit jeho cenu do PRICE_VAT.

No pěkné, jdu hledat školení na základy MERGADO, nevím ani kde najít editovatelný feed :smile:

1 Like

Školení základního ovládání Mergada bude shodou okolností hned zítra od 10 do 12 online přes Zoom, klidně se přihlaste na stránce: https://www.mergado.cz/workshop-zaciname-s-mergadem (dole na té stránce přes formulář) :wink: :man_teacher:

Super, jsem přihlášený. díky za info

2 Likes

Ahoj, včera bylo super školení, kdy bude nějaké videjko? Dost bych si potřeboval připomenout

1 Like


Řeším doplnění parametrů, ale nevím, proč se mi neukazuje žádný našeptávač, i když mám postup stejný jako u videa na vašem YouTube

Děkuji za pochvalu školení. :heart_hands:
Záznamy z něj však neděláme, takže jestli můžeme nějak poradit konkrétně, lze psát sem nebo napsat či zavolat na naši technickou podporu k Mergadu.

U manuální editace hodnot by měl fungovat našeptávač jen pro element s kategorií, pokud je pro daný srovnávač známý strom kategorií - takže v exportu pro Heureku se bude našeptávat v případě manuální editace elementu CATEGORYTEXT, u jiných elementů se hodnoty při manuální editaci nenašeptávají.

:bulb: Jen tip: nešlo by parametry nastavit třeba přepisovacím pravidlem? Typu Přepsat nebo Hromadné přepsání dle hodnot? A pokud jde vyloženě o naplnění elementů PARAM… , tak máme v Mergadu pravidlo typu Nastavit parametry produktů.

1 Like