Element ITEMGROUP_ID

Základní informace

Element ITEMGROUP_ID je společný identifikátor produktů tvořících varianty. Heureka totiž vyžaduje uvádět varianty produktů jako samostatné SHOPITEM, každá varianta, např. konkrétní velikosti nebo barvy, je ve feedu uvedena jako samostatný produkt. Pomocí ITEMGROUP_ID můžete jednotlivé skupiny variantních produktů označit stejným kódem, “skupinovým ID”.

Stejně jako ITEM_ID může element ITEMGROUP_ID obsahovat nejvýše 36 znaků a v hodnotách lze použít: malá i velká písmena bez diakritiky, čísla, pomlčky a podtržítka.

Časté dotazy

 • Jaký je rozdíl mezi ITEMGROUP_ID a ITEM_ID?
  • ITEMGROUP_ID je společný identifikátor produktů tvořících varianty. Hodnota v ITEMGROUP_ID může být stejná (duplicitní) pro vícero produktů.
   ITEM_ID je unikátní identifikátor produktu, viz ITEM_ID, hodnoty v tomto elementu nesmí být duplicitní.
 • Jak doplnit hodnoty do ITEMGROUP_ID, pokud chybí?
  • V tomto případě je možné postupovat různě a záleží na konkrétním feedu. Jednou z možností je například použít pravidlo typu “Import datového souboru”, kterým si můžete hodnoty do ITEMGROUP_ID doimportovat, případně nás kontaktujte a zkusíme poradit pro váš konkrétní případ.
 • Je možné zjistit nejlevnější cenu u produktů s variantami?

Nápověda k elementu ITEMGROUP_ID

 • K tomuto elementu další nápovědu zatím nemáme, sledujte proto štítek itemgroup_id na našem fóru, kde se mohou objevit dotazy uživatelů a jejich řešení, viz: Téma itemgroup_id.

Pokud by vás k elementu ITEMGROUP_ID zajímalo něco konkrétního, napište nám váš dotaz níže do vlákna nebo na e-mail technické podpory.

Co kontroluje Mergado Audit u elementu ITEMGROUP_ID

 • Zda element ITEMGROUP_ID neobsahuje nějakou nepovolenou hodnotu.
  Poznámka: Element ITEMGROUP_ID může obsahovat jen čísla, velká či malá písmena bez diakritiky, podtržítka nebo pomlčky.
 • :construction: Připravujeme: Kontrola maximální délky hodnoty v ITEMGROUP_ID, která je 36 znaků.

:bulb: Vyzkoušejte si Mergado Audit XML feedu pro Heureku a pokud se vás některé z těchto chyb elementu ITEMGROUP_ID týkají, můžete si feed pro Heureku opravit v Mergado Editoru.

:ring_buoy: Nebudete-li si vědět rady, stačí kontaktovat naši technickou podporu.