Export elementov pre Shoptet

Ahojte, potreboval by som poradit. Snazim sa previezt tento feed, na export Shoptet, vpodstate sa mi to podarilo ale dolezity Element GALLERY, v ktorom sú vnorené elementy, ktoré by som chcel tiez exportovat vo formáte shoptet, to sa mi však nedarí pretože ked pozriem tento element vo vstupe v mergade tak je prázdny, Viete mi prosím poradit ako exportovat vo formate shoptet tento element a s ním aj vsetky jeho vnorene elementy?

Dakujem

Ahoj, jen pro jistotu napíšu, že tohle fórum je veřejné a kdokoliv teď může adresu feedu použít, jestli to ale ničemu nevadí, tak je vše ok. :wink:

Díval jsem se na jednotlivé elementy a jsou moc zanořené. Pod GALLERY jsou další subelementy a to už je v tuto chvíli pro MERGADO moc zanořené.

Zkusil jsem vstupní feed prohnat přes definici vlastního formátu, kde je možné některé elementy, které tvoří jenom obálku pro další elementy, “skrýt”:

a přijde mi, že se dostalo do Mergada vše potřebné, tj. data pro obrázky se do Mergada dostanou, jen nebudou zanořené pod GALLERY.

Doporučuji tedy vytvořit si vlastní formát, což lze udělat jako mezikrok v průvodci přidání nového exportu (místo předchystaného vstupního formátu se zvolí “Definovat vlastní formát)”.

1 Like

SUPER, dakujem. Totot z casti funguje, ale este by som potrebobal vediet kedze vo feede je viacero vnorenych URL elementov ktore vystupuju v mergade ako URL|1 URL|2 atd, ako dokazem vytvorit takyto element pre export kde bude rovnaky nazov elementu ale bude to XX|1 atd. Nvm ci som to napisal zrozumitelne??

Dakujem

Mělo by stačit přidat si element se stejným názvem vícekrát, MERGADO automaticky pro elementy se stejným názvem doplní interní číslování |1, |2, atd., které slouží pro lepší práci s takovými elementy v Mergadu - aby uživatel poznal, který element je který, pokud by měly stejné názvy.

A pokud MERGADO zahlásí, že element s určitým názvem již existuje, tak můžete doplnit interní číslování |1, |2, atd. přímo, když zadáváte název nového elementu tak tam rovnou připíšete interní číslování: XX|1. :wink:

Ještě poznámka:
v exportu pro Shoptet lze exportovat pouze takové názvy elementů, které jsou ve specifikaci. Do výstupního feedu se tedy dostanou jen elementy, které specifikace obsahuje, jiné se exportovat nebudou, i když je v Mergadu budete mít vytvořené.

Ahoj, vytvoril som element RELATED_FILE|URL|1 , kde potrebujem dostat URL|1. Pri generovaní dostanem chybu a element sa neprepise hodnotami.
Kde by mohol byt problem?


1 Like

Zjišťuji u našich vývojářů a dám potom vědět. :wink:

Tak správné názvy elementů v Mergadu pro “related files”, tedy pro vytvoření validní struktury Shoptet kompletního formátu jsou tyto:
RELATED_FILE|TEXT
RELATED_FILE|URL
Pro další soubor by byly názvy elementů:
RELATED_FILE|1|TEXT
RELATED_FILE|1|URL
atd.

Super funguje, dakujem.
Este jeden detail.
Chceli by sme do shoptetu k tym pdf. ktore su v elemente URL v related files pridat aj popis.
Podla mna by to mal byt element " text": https://feeds.mergado.com/quadroflex-sk-vlastny-format-pre-quadroflex-323c87e649af81fc84130f58bedcff67.xml

ked vsak naimportujeme feed tak v shoptete tie popisy “texty” chybju

Vedeli by ste nam este poradit ako spravne nastavit element vo feede aby sme mali aj popis k tym PDF?
Dik moc

1 Like

Ve feedu máte elementy vygenerované podle mého názoru správně, tak jak jsem popisoval výše. Zkusil bych místo URL adres do elementu pro TEXT dát opravdu jen nějaký text, minimálně na zkoušku.
Pokud se ani běžný text nenaimportuje do Shoptetu, může být chyba v samotném zpracování těchto elementů na straně Shoptetu, takže bych potom doporučil kontaktovat jejich technickou podporu s dotazem, proč se popis v elementu RELATED_FILESRELATED_FILETEXT nenaimportuje.

OK skusim tak, len tu som si nie isty ktore pravidlo pouzit, tak aby sa elemetn text prepisal len tam kde je URL pre related file.
Ked dam prepisat tak sa prepisu vsetky elementy a aj tie kde URL nefiguruje.
Prikladam foto, zlte je OK a cervene su elementy ktore sa vyplnili aj ked URL pre ne nie je a toto by sme potrebovali odstranit. Ked je vo feede len element text bez elementu URL neprejde to validaciou shoptetu.
grafik

1 Like

Tohle jde pomocí výběru: na stránce Produkty si vytvoř výběr na výstupní data, kde element RELATED_FILE|URL není prázdný:

Na tento výběr potom aplikuj pravidlo, které nastaví RELATED_FILE|TEXT. :wink:

1 Like

Dobre dakujem

1 Like

Hello, I made some changes in one of my feeds but a few changes likeIi created one element “Product_ID” which is not reflected in the output feed. Can you please advise me where i am going wrong? how to create a new element so it can reflect in the output feed?
please find screenshots for the same.

Thanks in Advance.

Product_ID is not a valid element for the Shoptet formát. That is the reason, why Product_ID is missing in an output feed. You can use only elements from Shoptet definitions, for example: CODE, EXTERNAL_CODE, EXTERNAL_ID, GUID, etc.

  1. RELAX NG specifikace Shoptet dodavatelský
  2. RELAX NG specifikace Shoptet kompletní