Feed marketing :: LIVE

Vlákno pro drobné zprávičky, nápady, jam čas plyne.

@group_feedmarketing rád bych upozornil na nenápadný release Bidding Fox Elements. Tým nasadil nové elementy s informacemi o zboží tak, jak ho vidí heureka a zbožícz. Seznam nových elementů je hodně dlouhý. Viz včerejší článek s oznámením od @dominikapostavova (spodní část). Ta data mi přijdou super. Žel mám teď napilno tolik, že příklady využití nemohu udělat hned. Tak se k tomu třeba dostanou v budoucnu. Nebo mne zastoupíš ty. Třeba na svůj blog. Nebo sem. Jak ti bude vyhovovat :smile:

Zkrátka mi tenhle release přišel pozoru-hodný.
Drž se.

2 Likes

Ahoj, můžu jenom dotázek? Ta data se tahají odkud?

1 Like

Ahoj,

záleží, která data myslíš.

S jakými daty Bidding Fox Elements pracuje

  • Heureka statistická XML
  • Heureka Sortiment report
  • Google Analytics
  • informace o produktech
  • datum a čas
  • aktuální předpověď počasí (CZ, SK, PL, DE)
  • kurzy měn
  • data z karet produktů na Zboží.cz a Heureka – API obojí
  • statistiky Zboží.cz – API
1 Like

hlavně data z karet produktů mě zajímaly :slight_smile: pokud jsou z api, tak to dává velký smysl :slight_smile:

2 Likes

Před časem jsem tu publikoval návody na využití dat z Bidding Fox Elements (I II III IIII). Na jejich princip navazuje a širší možnosti přináší novinka, kterou oznámila @dominikapostavova v tomhle článku.

Nově se bidding-fox-elements totiž naučily nastavovat jaké informace do “tabulky” s daty pošlou. A dat je víc. Celkem nyní posílají toto:

heureka

  • pozice
  • název e-shopu
  • cena
  • dostupnost
  • dárky
  • garance vrácení
  • cena dopravy
  • Heureka košík
  • hodnocení e-shopu
  • ověřeno zákazníky

zbozi-cz

  • pozice
  • ID e-shopu
  • cena
  • dostupnost
  • cena dopravy

Princip práce je obdobný, jako jsem psal dříve.
Nově lze využít další data navíc. Kapku nestíhám, takže konkrétní návody nenapíšu hned. Zkoušení je na tobě :wink:

3 Likes

Čtu release notes nové verze Mergada, která by měla přijít na produkci ve středu. Rád bych podtrhl tohle:

:star2: Vytvořili jsme nový globální formát nazvaný :earth_africa: Plain CSV, pomocí kterého lze importovat i exportovat jakékoliv CSV do i z Mergada.
Pokud si uživatel vytvoří projekt, kde je formát Plain CSV na vstupu i na výstupu, MERGADO se stává univerzálním nástrojem pro zpracování CSV souborů .

To mi přijde hodně důležité. Dosud byly všechny formáty vázané na nějaký systém. To bylo dědictví toho, že MERGADO vzniklo pro zpracování XML a každý formát XML má vlastní kořenové elementy (např. SHOP SHOPITEM atp.). U CSV je ale situace jiná. Zde je oddělovačem nový řádek. a ten je obecný, společný pro různá využití dat.

Ono se to dalo řešit přes custom formát, ale nyní přijde formát, který je “CSV obecné”. A bude pro všechny, bez potřeby klikat vlastní custom CSV formát.

Využití

Využití je strašně moc. Od analytiky, vlastních reportů až po načítání aplikacemi třetích stran. Včetně např. Google Sheets. Podstatné je, že pro CSV nebudeš muset dělat vlastní formáty. Prostě dáš Plain CSV formát a obsah se vytvoří podle toho, jaké do něj pošleš na vstupu data.

Může to vypadat jako novinka drobná, ale mě přijde zásadní.
Tak jsem na ni chtěl upozornit.

1 Like