Import pravidel

1) Lze importovat vybraná pravidla z jiného účtu?

Například mám na e-shopu X několik pravidel, které mohu využít na e-shopu Y, lze je tam importovat nějak?

2) Lze importovat pravidla na úrovní jednoho e-shopu?

Pokud mám pravidla na účtu X na Heurece a budu je chtít importovat na stejný učet X, ale do Zboží, jak na to?

Nějak jsem tam tyto věci nezahlédl, představoval bych si to trošku jako export/import na Tag manageru

1 Like

Dobrý den,
bohužel pravidla exportovat ani importovat nejdou.

V rámci jednoho eshopu však lze použít takový fígl. Když máte například vyladěný feed Heureky a chcete vytvořit feed pro Zboží, vezmete si výstupní URL z Mergada z Heurekového feedu (formát feeds.mergado.com/…) a vložíte ji do Mergada jako nový feed. Takto můžete nemusíte v rámci jednoho eshopu pravidla ručně kopírovat.

I když Kuba neměl dobré zprávy, tak je moc dobře Štěpáne, že jsi napsal. Import pravidel máme v seznamu věcí, co bychom chtěli naprogramovat nově. Bohužel je ten seznam dost dlouhý a tak mezi sebou jednotlivá přání soupeří, které bude dřív a které později. Připsal jsem “bod” k importu pravidel, aby ho to postrčilo kapku výš.
Děkuji.

1 Like

za kopírování pravidel mezi exporty nebo eshopy se moooc přimlouvám :slight_smile:

2 Likes

Také tak, to mi pŕipadá velice logicke, nedelat zbytecne jednu vec vicekrat :slight_smile:

1 Like

Jojo. Zařadili jsme do plánu. Termín neslibuji, abych ho nezakřikl, ale bude to.

Ahoj všem,
za Import pravidel se taky přimlouvám. Opět věc, která ušetří práci.
Díky.
Lukáš

3 Likes

Jedna z nových funkcí Mergada (soupis dalších bude brzy na blogu), která přibyla v dnešním release:

2 Likes

taky super… tohle dlouho chybělo :slight_smile:

1 Like

mám nápad na zlepšovák :-). Dalo by se při importu pravidel importovat i výběr produktů.
Tzn. že bych nemusel nejdřív importovat výběr produktů a pak pravidlo, ale udělal to jedním krokem?

případně co by bylo úplně vymazlený, kdyby se daly importovat pravidla najednou… tzn - oklikaly by se ty co chci importovat - všechny by se pod sebou otevřely a dalo by se jednou “importovat”… :sunglasses:

1 Like

By se takový hromadný import hodil i u Výběrů.

1 Like

Tohle je hodně složité (po technické stránce) a proto jsme zatím přišli s takovou jednoduchou verzí importu pravidel (a stejně tak už v Mergadu existuje jednoduchý import pro konkrétní výběry).
Je mi jasné, že nejlepší by byl nástroj, který tyto věci bude umět hromadně a “na papíře” už nyní existuje. Tak snad se podaří jej výhledově realizovat.

2 Likes

Ahoj,

měl bych k importu pravidel jednu věc. Když importuju pravidlo do feedu kde mi chybí element, který má toto pravidlo upravovat, tak se automaticky vyplní pole elementu tagem CATEGORYTEXT. Tohle je trochu nešťastné. Imporotval jsem pravidlo na nastavení HEUREKA_CPC a nevšiml jsem si, že ho v novém exportu nemám. V pravidla jsem zkontroloval vše mimo přepisovaného elementu a tam se mi nastavil categorytext. Když jsem pak kontroloval párování na heurece, tak jsem se nejdříve zděsil, proč mám všechny položky v ignorovaných, nicméně, když jsem tam viděl hodnotu 1,5, tak mi to bylo jasné. Proto bych chtěl poprosit, nešlo by jako výchozí tag dát něco jiného než CATEGORYTEXT (přeci jenom, když se přepíše CT, tak je to dost blbý…), nebo případně, když tag z původního pravidla v novém exportu není, tak na to upozornit. Je mi jasné, že možnost 2 je asi dost náročná.

Díky O.

1 Like

OK, to je dobrá připomínka, děkuji. Něco s tím uděláme.

Tak hotovo:

  • pokud se bude importovat pravidlo a v cílovém exportu nebude element (se kterým pravidlo něco provádí) existovat, selectbox pro výběr elementu se nastaví na text “vyberte element” a nedovolí uložení formuláře.
  • pokud element existovat v cílovém exportu bude, tak se předvybere. :wink:
1 Like

Pecka. Už mi to několikrát dost ulehčilo život. :wink:

1 Like