Jak aplikovat pravidla jen na část produktů

Ahoj, potřebuji zkrátit čas aplikace pravidel. Co mne napadlo, tak aplikovat pouze určitá pravidla, která přidávám nově a pak stávající pravidla znovu zapnout. Mohu je teď sice zapauzovat. Ale když se strefím do okamžiku, že se ten feed rovnou exportuje na srovnávač, když většina pravidel bude vypnuta… Tak to nechci riskovat.

Je nějaký tip, jak rychle testovat aplikaci pravidel.

Ještě než odpovím konkrétní tip, uvedu jedno obecné doporučení (pro méně znalé uživatele Mergada, ne pro tebe Peti :wink: ) jak lze obecně urychlit přegenerování dat spojené s aplikací pravidel:

Nejrychlejší možnost přegenerování pro kontrolu změn je na stránce Pravidla → kliknout na Aplikovat pravidla, viz článek na Mergadově blogu, kde jsme psali v čem se liší tři možné způsoby přegenerování dat.
Hlavně ta část u možnosti pouze Aplikovat pravidla:

MERGADO pouze aplikuje pravidla bez synchronizace produktů (tj. bez načítání nových dat z e-shopu) a zároveň neprovede export změn do výstupního feedu. Veškeré změny plynoucí z aplikace pravidel tedy uvidíte pouze v Mergadu, aniž by byl ovlivněn výstupní feed.

A teď můj tip pro tebe Peti:

  • Největší urychlení dosáhneš tím, že se pravidla budou aplikovat na malém počtu produktů a samozřejmě pomůže i menší počet pravidel, ale na malém počtu produktů bude vše velmi rychlé a nemělo by být zapotřebí pravidla pauzovat.

  • Já bych si na tvém místě vytvořil druhý export, který bude sloužit pro testování nebo ladění změn a v něm bych si nechal jenom cca 50 nebo 100 produktů (namísto těch 12420) a tam si “hromadně” naimportuješ výběry + pravidla z produkčního feedu. Vytvoříš si tak stejné prostředí s malým vzorkem dat.

  • nevýhodou je trochu více práce s tím (po odladění nových pravidel na testovacím feedu bude třeba naimportovat všechny nové změny do produkčního feedu, na menším vzorku dat nemusí být produkty, se kterými budeš chtít pracovat a tak si je tam budeš muset nejprve doplnit)

  • výhodou je podle mě výrazné zrychlení aplikace pravidel, nemusíš se bát ani případného vypínání nepotřebných pravidel, protože testovací feed nebude žádný vyhledávač stahovat.

A ještě jedna čerstvá novinka, kterou sem musím doplnit:

Už za týden bude těmto obavám definitivní konec Peti @petramikulaskova ! :wink:
S plánovaným releasem příští středu přibude v nastavení Mergada nová možnost pozastavit si automatické přegenerování feedu na libovolně dlouhou dobu, jaká bude pro ladění a úpravy feedu potřeba. Hurááá! :sunglasses:

1 Like

Super.