Zboží.cz - více parametrů zboží na výstupu

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Jsem tu celkem nový, takže se učím za pochodu. Dostal jsem se ale do slepé uličky. Zatím dopodrobna řeším jen feed pro Zboží.cz. Abych jej vytěžil na max, nastavuji i parametry zboží k tomu <param_name> a na to navazuje .

Parametrů bych potřeboval nastavit více, ale MERGADO vždy bere jen to poslední pravidlo v seznamu (o čemž vím), ale otázka je, jak to nastavit, aby mi to bralo všechny parametry? V kategorii u většiny zboží lze nastavit a 7 parametrů, ale jak na to?

Mělo by to vypadat na výstupu nějak takto:


PARAM
PARAM_NAME typ pouzdra PARAM_NAME
VAL flipové VAL
PARAM

PARAM
PARAM_NAME materiál PARAM_NAME
VAL kůže VAL
PARAM

(musel jsem odebrat nějaké znaky, aby se to zobrazovalo)

Jak nastavit, by mi to ukazovalo správné výstupy vím, ale nevím, jak udělat aby to ukazovalo vícekrát.
Asi to nebude nic složitého, ale nepodařilo se mi na to prijít.

Děkuji všem.

Dobrý den,

parametry jsou u formátu Zboží.cz definované zanořenými elementy - a s nimi MERGADO aktuálně pracuje trochu jinak, než s elementy “standardními”.

Obecně používaný zápis pro definování parametrů u formátu Zboží.cz je tento: PARAM|název parametru - a tento element má pak nějakou hodnotu.

Pokud tedy v Mergadu vytvoříte např. element PARAM|materiál a naplníte ho hodnotou kůže, tak pro výstupní formát Zboží.cz se takový zápis do výstupního feedu převede v této formě:

<PARAM>
  <PARAM_NAME>materiál</PARAM_NAME>
  <VAL>kůže</VAL>
</PARAM>

Avšak abyste toto nemusel dělat manuálně (což by znamenalo vytvářet pro každý parametr nový element a pak tyto elementy jednotlivě naplnit vždy separátním pravidlem přepsat) MERGADO obsahuje pravidlo Nastavit parametry produktů, které toto celé zjednodušuje.

A to bych Vám právě doporučil použít.

Těchto pravidel samozřejmě můžete mít u svého projektu víc - a každé z nich může cílit na konkrétní výběr produktů - např. výběr s produkty, které v PRODUCT obsahují slovo pouzdro a zároveň v PRODUCT obsahují regulární výraz kož|kůž.

Tak snad tato informace pomohla a snad se podaří! :slight_smile:


Další články k tématu:

Některé z těchto článků jsou možná staršího data, ale stále drží určitou relevanci.

Doporučil bych také skvělou sekci o regulárních výrazech zde na fóru od našeho Regex guru @ludekvolejnik: Regulární výrazy v MERGADU - MERGADO Forum


Jinak :star2: TIP k řešení tohoto:

(musel jsem odebrat nějaké znaky, aby se to zobrazovalo)

… je použití trojitých apostrofů ``` nad i pod textem, který se má zobrazit “doslova”. Tedy například:

<PARAM>
  <PARAM_NAME>typ pouzdra<PARAM_NAME>
  <VAL>flipové<VAL>
<PARAM>

… lze v editoru na tomto fóru vytvořit pomocí takovéhoto zápisu:
obrazek

2 Likes

Moc děkuji za odpověď, už to asi chápu, jdu válčit :slight_smile:

2 Likes