Úprava feedu pomocí Excelu

Zdravím, mám v Mergadu nahraný feed s 11tis produkty a pak mám excel file s 2tis vyfiltrovanými produkty z těch 11tis. Potřebuji nějak odfiltrovat z výstupního feed nadbytečných 9tis produktů, abych zkrátka měl feed jen s těmi 2tis co mám v excelu.
Dá se nějak XLS/CSV naimportovat do Mergada aby se to dalo pak porovnat a odfiltrovat?
Nějaké nápady ja to vyřešit prosím?
Díky
Aleš

V Mergadu na stránce Produkty použijte podmínku “Je obsažen ve výčtu” nebo “Není obsažen ve výčtu” dle toho co se Vám bude hodit.
Do pole pro hodnoty můžete přímo vložit data zkopírovaná klidně z celého sloupce v Excelu (každá hodnota tak bude na samostatném řádku).

Pro účel jak popisujete mi přijde vhodné použít podmínku “Není obsažen ve výčtu” a zkopírovat do pole pro hodnotu ty 2 tisíce řádků, např. ITEM_ID nebo v podstatě libovolnou hodnotu nějakého elementu, podle které lze produkty identifiokovat (může to být klidně URL adresa, název, EAN, apod.).

V této podmínce “Je/Není obsažen ve výčtu” jsme při testování co zvládne měli něco kolem 12 tisíc řádků nakopírovaných z Excelu a nebyl s tím problém.
Takový výběr produktů si uložte pod konkrétním jménem a následně můžete přidat pravidlo pro skrytí produktů z tohoto vbýběru. :wink:

1 Like

Děkuji, produkty jsem vyfiltroval, vytvořil pravidlo, aplikoval pravidlo, ale bohužel na výstupu stále vidím celkový počet produktů, nikoliv snížený. Netušíte co dělám špatně?

1 Like

Dobrý den,

aplikování pravidel sice pravidla aplikuje, ale export produktů do výstupního feedu je odlišný proces, který se plánuje a děje průběžně a automaticky. Na stránce Produkty změny tedy vidět byly, ale export do výstupního XML zatím neproběhl.

Abych celou věc urychlil, spustil jsem Vám plnou synchronizaci manuálně (tj. import vstupního feedu -> aplikování pravidel -> export výstupního feedu). Po dokončení exportu produktů je výstupní feed již menší.

Kdybyste i příště zpracování feedu potřeboval opravdu rychle “prošťouchnout” skrz MERGADO, tak tato možnost je uživatelům běžně dostupná na stránce Nastavení - Přegenerování, Nicméně v normálním provozu se zpracování exportů děje průběžně a automaticky - a v naprosté většině případů není potřeba spouštět přegenerování ručně.

2 Likes

Jasný, děkuju!!

1 Like