Co je MERGADO Editor?

V tomto příspěvku se dozvíme:

Co je MERGADO Editor?

MERGADO Editor je datový editor umožňující jednoduše spravovat a hromadně upravovat data, která jsou do něj nahraná ve formě feedu (podporujeme XML, JSON, CSV a Google Sheets). Nejčastěji používají uživatelé Editor na inzerci, kampaně, napojení na marketplaces, expanze nebo dodavatelské řetězce.

Co umí MERGADO Editor?

 1. Napojit jakékoliv datové soubory či datové toky mezi systémy, vedle různých produktových feedů. Napojí také jakoukoliv – standardní i nestandardní – formu inzerce, spojení účetních systémů nebo zpracování dat dodavatelů (Editor již umožňuje zpracovat jakákoliv data). Je pouze na vás, jak jej použijete.
 2. Integrace na různé marketplaces a dostupnostní feedy. Nové integrace jsou implementované přímo v Editoru a stačí si je vybrat.
 3. Napojit jakoukoliv další integraci. Složité feedy s mnoha vnořeními nebo atributy a další komplikované feedy zvládnete zpracovat jednoduše přímo v Editoru pomocí vlastního formátu.
 4. Jednoduše nahrát a zpracovat data složitých variantních produktů.
 5. Tabulkové zobrazení přináší jedinečnou možnost kontroly vašich dat. Zobrazení vám umožní přímo v Editoru pracovat s daty stejně jako v jiných tabulkových editorech.
 6. Pracovat s elementy. Můžete měnit pořadí elementů v XML nebo pořadí sloupců v CSV, obalovat elelmenty do CDATA nebo vytvářet a spravovat jednoduché, vícenásobné nebo zanořené elementy a atributy.
 7. Zacílit na jakoukoliv položku ve vašem feedu. Potřebujete dohledat konkrétní položku pro vyřešení skladového hospodářsví nebo upravit konkrétní parametr, který je až v devátém zanoření? Element-Path vám to umožní.
 8. Nastavit konkrétní čas přegenerování vašeho výstupního feedu.


Hlavní nástroje

MERGADO Editor pracuje s určitými nástroji, pomocí kterých můžete Editor využít naplno a dosáhnout tak jednoduše a efektivně téměř čehokoliv:

Výběry

Výběry produktů slouží k vybrání skupiny produktů, které splňují nějaké podmínky, a na tuto skupinu produktů pak můžeme aplikovat námi vybraná pravidla. Pro vytváření výběrů využíváme Element-Path a MQL. Více informací naleznete v příspěvcích o výběrech.

Element-Path

Element-Path je MERGADEM vyvinutý jazyk, se kterým pracujete ve všech částech aplikace. Slouží pro přesné cílení na hodnoty nebo na vytváření výběrů. Více informací naleznete v podrobném příspěvku o Element-Path.

MQL a filtrování dat

MERGADO Query Language (MQL) je jazyk pro tvorbu výběrů, který pracuje s cestami k elementům. Umožňuje vám vytvořit jakoukoliv podmínku pro vytvoření výběru. Více informací naleznete v podrobném příspěvku o MQL.

Pravidla

Chytrá pravidla umožňují úpravu dat produktů, automatizaci procesů a analýzu výkonu. Každé pravidlo použijete pro jiný případ v souladu s vašimi potřebami a preferencemi.

Aktuální seznam pravidel:

 • Přepsat
 • Najít a nahradit
 • Skrytí produktu
 • Hromadné přepisování dle výběrů
 • Hromadné přepisování dle hodnot
 • Hromadné zkopírování hodnot
 • Hromadné přejmenování kategorií
 • Nastavit parametry produktů
 • Nastavení ceny dopravy
 • Zkrácení hodnoty
 • Změna velikosti písmen
 • Zaokrouhlit číslo
 • Odstranit diakritiku
 • Nastavení cen za proklik
 • Nastavení UTM parametru
 • Odstranit HTML značky
 • Výpočet
 • Import datového souboru
 • Přidat hodnotu vícenásobného parametru

:information_source:  Nová pravidla postupně doplňujeme na základě vašich potřeb.

Zobrazení dat

Stránka Produkty - Zobrazení Elementy

Elementové zobrazení umožňuje zobrazit veškerá data jednoduše a intuitivně. Uživatelé mohou snadno porovnávat různé elementy, analyzovat a upravovat jejich hodnoty.

Stránka Produkty - Zobrazení Tabulka

Tabulkové zobrazení je ideální pro uživatele, kteří potřebují sledovat velké množství dat u několika konkrétních elementů, rychle je analyzovat a porovnávat. Přečtěte si podrobný příspěvek o všech funkcích tabulkového zobrazení.

Stránka Elementy

Stránka Elementy umožňuje pracovat s elementy jako jednotlivými prvky. Kromě přidávání elementů nebo atributů je můžete i řadit podle svých potřeb nebo je obalit do CDATA. Přečtěte si podrobný příspěvek o stránce Elementy.

Nové integrace

Průběžně přidáváme nové integrace, díky kterým můžete otevírat nové prodejní kanály a získávat nové zákazníky. Aktuálně máme přes 700 integrací.

:bulb: Chybí vám v Editoru nebo Auditu nějaká integrace? Napište nám a přidáme ji pro vás!

Vlastní formát

Vlastní formát vám umožňuje nastavit si napojení jakýchkoliv dat. Použijete ho, pokud pracujete s platformami, které vyžadují velmi specifický formát dat, jež v MERGADO Editoru nejsou aktuálně integrována. Koukněte na návod k použití vlastního formátu.

Plánovač přegenerování

V Editoru jsou nyní k dispozici i dostupnostní feedy. Díky tomu umožňujeme snadno aktualizovat informace o dostupnosti produktů. Více informací ve vlastním článku.

MERGADO System

Je souhrnný název pro uspořádání všech MERGADO produktů a služeb. Jeho součástí je: MERGADO Editor, Audit, Store, Pack, Academy a Partners.

MERGADO Editor

Hlavní produkt. Je datový editor, který vám pomůže s inzercí, kampaní, napojení na marketplaces, expanzí nebo i dodavatelskými řetězci.

MERGADO Audit

Pomocí MERGADO Auditu si můžete zkontrolovat svá data - audit najde ve feedu chyby, které si pak snadno opravíte v MERGADO Editoru. Audit je dostupný na adrese audit.mergado.com.

MERGADO Store

Aplikace jsou doplňující a silné nástroje k MERGADO Editoru umožňující vám řešit např. bidding nebo úpravu obrázků. Obchod s aplikacemi je dostupný na adrese store.mergado.com.

Seznam aplikací:

MERGADO Pack

Moduly pro napojení shop systémů.

MERGADO Academy

Program školení, meetupů, konferencí.

image

MERGADO Partners

Systém pro spolupráci e-commerce odborníků a uživatelů MERGADA.

Nejčastější způsoby použití

Shrnutí

 • Co je MERGADO Editor?
  MERGADO Editor je datový editor umožňující jednoduše spravovat a hromadně upravovat data, která jsou do něj nahraná ve formě feedu (podporujeme XML, JSON, CSV a Google Sheets). Nejčastěji používají uživatelé Editor na inzerci, kampaně, napojení na marketplaces, expanze nebo dodavatelské řetězce.

 • Co umí MERGADO Editor?
  MERGADO Editor zpracuje vaše data, pomůže vám s nastavováním kampaní, s expanzí či napojením na marketplaces. Vyřešíte v něm SEO optimalizaci, affiliate kampaně nebo napojení dodavatelů.

 • Hlavní nástroje Editoru
  Výběry, Element-Path, MQL, pravidla, různá zobrazení dat, stránka Elementy, 700+ integrací, vlastní formát a plánovač přegenerování.

 • MERGADO System a jeho součásti
  Je souhrnný název pro uspořádání všech MERGADO produktů a služeb. Jeho současné produkty jsou: Editor, Audit, Store, Pack a služby Academy a Partners.

 • Nejčastější způsoby použití Editoru
  Produktové feedy, PPC, expanze, marketplaces, SEO, affiliate a napojení dodavatelů.

2 Likes